Drama in Limburgse dierentuin: giraf hangt dood in boom
24-03-2018, 17.13 uur
In de Limburgse dierentuin GaiaZOO in Kerkrade heeft een gruwelijk ongeluk plaatsgevonden. Een 4 jaar oude giraf is zaterdagochtend overleden toen ze met haar hoofd klem kwam te zitten in een boom. Vermoedelijk is ze gestikt.
Het incident vond plaats op de savanne in het dierenpark. "Hoe het dier in de benarde situatie is geraakt, is onduidelijk en onverklaarbaar", schrijft het management van GaiaZOO in een verklaring. "Waarschijnlijk is het dier gestruikeld en bekneld geraakt."
Omdat de overige savannebewoners pas na uren naar hun binnenverblijven konden worden gelokt, duurde het erg lang voordat dierenverzorgers bij de giraf konden komen. Toen was het al te laat.
De vrouwtjesgiraf Philani werd in 2014 geboren in het Limburgse dierenpark. "Deze zonnige en drukbezochte lentedag heeft voor de medewerkers van GaiaZOO een zeer zwarte rand", laat het park weten. De savanne werd tijdelijk afgesloten voor publiek. Bezoekers krijgen een gratis kaartje om later nog een keer terug te komen.

Dierentuin GaiaZoo neemt afscheid van JungleTour: na negentien jaar versleten
12-09-2026, 08.59 uur
Nieuwe leeuw in Limburgse dierentuin overlijdt binnen anderhalve maand
08-08-2026, 15.22 uur
Limburgse dierentuin sluit vanwege code rood, andere dierenparken vooralsnog open
25-06-2026, 18.53 uur
Capibara wordt geknuffeld door aap in Limburgse dierentuin: 'Geloof het of niet'
19-06-2026, 11.05 uur
Nieuwsbrief
Efteling-sprookje voorlopig onbereikbaar: volledig wandelpad weggehaald
07-10-2026, 19.56 uur
Tips van de redactie
4 euro extra voor ananas: horecaprijzen Toverland leiden tot Facebook-ruzie
Bommelwereld neemt twee attracties over van gesloten Plopsa-pretpark, waaronder darkride
Video onthult waarom wildwaterbaan van 14 miljoen euro bleef vastlopen













