Bobbejaanland krijgt tweede virtualreality-achtbaan in 2018
29-11-2017, 13.10 uur
Bobbejaanland presenteert in 2018 nóg een virtualreality-achtbaan. Sinds 2016 is de overdekte rollercoaster Revolution uitgerust met virtualreality-brillen. Volgend jaar wordt de techniek ook toegepast op de hangende achtbaan Dreamcatcher.
Dat bevestigen ingewijden aan Looopings. De nieuwe virtualreality-film staat in het teken van indianen. Tegelijkertijd krijgt het station van de attractie een grondige opknapbeurt.
Dreamcatcher opende in 1987, toen onder de naam Air Race. In 2006 kreeg de baan een nieuw thema, een andere naam en nieuwe treinen. De coaster van de Nederlandse fabrikant Vekoma is 25 meter hoog en zeshonderd meter lang. Karretjes behalen een topsnelheid van 45 kilometer per uur.
Bobbejaanland is op dit moment het enige pretpark in de Benelux met een virtualreality-achtbaan. Walibi Holland opende afgelopen voorjaar wel de virtualreality-attractie NeuroGen. Daarbij zitten bezoekers in een bewegende stoel met speciale effecten.
Deze maand kun je op twee weekenddagen niet naar Bobbejaanland
12-09-2026, 12.01 uur
Toch geen afscheid: Bobbejaanland geeft zeldzame treinattractie een nieuwe plek
09-09-2026, 11.49 uur
Nieuwe scare zone in Bobbejaanland: wisselende ervaring bij dag en nacht
08-09-2026, 10.54 uur
Tips van de redactie
Looopings stuurt berichten bij breaking news: zo installeer je het
Iconische Griezelbus van Paul van Loon komt in de herfst tot leven in Drievliet
Hypnotiserende nieuwe attractie doet zijn naam eer aan: zestien gondels draaien rakelings langs elkaar













