Partij voor de Dieren boos over levende krekels in spookhuis
27-09-2017, 18.48 uur
De Partij voor de Dieren is niet blij met het nieuwe spookhuis Halloween Nightmares in Utrecht. In de horrorattractie, die aanstaande vrijdag opengaat, worden 1200 levende krekels gebruikt. Volgens de dierenclub horen krekels niet thuis in een spookhuis.
"Wij maken ons zorgen om de leefomstandigheden van de krekels in het spookhuis", vertelt woordvoerster Saskia Oskam aan het AD. "Wij zouden het liefst zien dat de krekels helemaal niet gebruikt worden. Dat hebben we eerder deze week al gevraagd en dat gaan we vandaag opnieuw doen."
Er bestaan in Nederland geen regels voor insecten. In principe kunnen de bedenkers van het spookhuis dus met de beesten doen wat ze willen. "Dat is heel kwalijk", vindt Oskam. "Wij zouden graag zien dat die wetgeving er komt, want wij vinden dat dit niet kan. Insecten zijn ook dieren en die hebben ook gevoel."
Volgens Halloween Nightmares-manager René van Os worden de krekels goed verzorgd. "Ze zitten achter glas en krijgen genoeg eten en drinken."
Halloween Nightmares werd eerder aangekondigd als het grootste spookhuis van de Benelux, maar aan die bewering wordt inmiddels getwijfeld.
Rechtszaak over halloweenspookhuis: 'Ik ben bedrogen'
16-10-2018, 21.24 uur
'Grootste spookhuis van de Benelux' gaat dicht
29-01-2018, 18.56 uur
'Decors van megaspookhuis Utrecht elk weekend kapot'
07-01-2018, 16.30 uur
'Megaspookhuis in Utrecht slaat de plank volledig mis'
06-10-2017, 23.06 uur
Tips van de redactie
Bewijs opgedoken voor Harry Potter-wereld in Engels Universal-pretpark
Bouw van nieuwe Efteling-attractie Ravenring is nu écht begonnen: eerste onderdelen op hun plek gehesen
Plopsa verliest ontwerper van het eerste uur: creatief directeur vertrekt na ruim 25 jaar













