Madurodam veilt bijzondere maquette
27-09-2017, 21.22 uur
Altijd al een stukje Madurodam in huis willen hebben? Voor het eerst in de geschiedenis wordt een maquette uit het Haagse miniatuurpark geveild. Iedereen kan binnenkort een bod uitbrengen op een bijzonder KLM-vliegtuig. Speciaal voor het goede doel gaat het toestel MD-11 PH-KLM onder de hamer.
Het model - met een schaal van één op 25 - wordt op zondag 1 oktober geveild tijdens een benefietlunch in Hotel Okura Amsterdam. De opbrengst gaat naar het Rode Kruis en de wederopbouw van Sint Maarten. Het eiland werd onlangs zwaar getroffen door orkaan Irma.
Het dertig kilo wegende object sierde sinds de jaren zeventig de luchthaven van Madurodam. Speciaal voor de veiling heeft het tweeënhalve meter lange vliegtuig afgelopen week een opknapbeurt gehad.
"We hebben hier te maken met een pronkstuk", zegt directeur Joris van Dijk. "Voor liefhebbers is het een unieke kans om zo'n vliegtuig in het bezit te krijgen."

Madurodam zet AI-gids in tussen de miniaturen: chatbot weet zelfs waar het toilet is
02-08-2026, 20.16 uur
Madurodam wil gezinnen van hun telefoon krijgen met ringwerpen
16-07-2026, 17.30 uur
Nieuwe bewoner voor Madurodam: André Hazes krijgt eigen miniatuurbeeld
11-07-2026, 12.38 uur
Madurodam haalt Nijntje naar het park voor zomerse middagen met meet-and-greet
06-07-2026, 18.37 uur
Nieuwsbrief
Dineren ín Danse Macabre: Efteling opent spookattractie voor driegangendiner
10-10-2026, 12.38 uur
Tips van de redactie
Pretparkwereld opgeschrikt door bizar ongeluk: man dood na val uit achtbaan van Zwitserse fabrikant
Zeehondenopvang Pieterburen dreigt failliet te gaan na verhuizing: tekort van 2,8 miljoen euro
Dwangsom dreigt voor Nederlandse dierentuinen die niet vernieuwen













