Efteling-directeur: 'Symbolica wordt beter dan Droomvlucht'
25-06-2017, 15.22 uur
Symbolica, de nieuwste attractie van de Efteling, wordt in één klap de beste attractie in het pretpark. Dat denkt directeur Fons Jurgens. Nu is Droomvlucht nog de attractie die door bezoekers het meest gewaardeerd wordt.
"Het wordt zeker een nieuwe nummer één-attractie", zegt Jurgens in gesprek met het tv-programma Kraak. "Dat was ook echt onze doelstelling: om Droomvlucht van de troon te gaan stoten." Hij belooft: "Het wordt fantastisch mooi."
Symbolica is een darkride, net als Carnaval Festival (1984), Fata Morgana (1986) en Droomvlucht (1993). Bezoekers maken een zeven minuten durend ritje door het Paleis der Fantasie, onder leiding van Efteling-mascotte Pardoes. De opening vindt plaats op 1 juli.
De Efteling is nog druk bezig met het afstellen van alle showeffecten in de 35 miljoen euro kostende attractie. "De afgelopen weken waren we iedere nacht aan het sleutelen", aldus de directeur. "Elke keer komt er wel iets voorbij wat niet helemaal klopt. Maar het transportsysteem gaat het zeker doen."
Efteling brengt muziek uit om bij in slaap te vallen
Gisteren, 00.29 uur
Foto's: in 2029 opent de Efteling hier een lanceerachtbaan van 50 miljoen euro
07-09-2026, 11.26 uur
Efteling lokt bezoekers naar Magicaluna met omroepbericht, vijf maanden na première
06-09-2026, 21.31 uur
Video: eerste mensen maken al testrit in nieuwe Efteling-attractie
06-09-2026, 17.59 uur
Tips van de redactie
Veiling Speelstad Oranje afgeblazen: gesloten pretpark wordt overgenomen door eigenaar Wunderland Kalkar
Arendelle in winterse sferen: eerste keer Kerstmis in nieuwe Frozen-wereld Disneyland Paris
Eiffeltoren hele dag dicht: personeel boos na wegsturen vrouwen













