Handelaar biedt exclusieve Efteling-spulletjes aan
16-09-2015, 11.13 uur
FOTO'S Wie heeft er altijd al van gedroomd om het Sprookjesbos in huis te halen? Op internet worden verschillende exclusieve attributen uit de Efteling aangeboden. Een handelaar verpatst onder meer twee dansende schoentjes, een Klein Duimpje-bordje, een paar ornamenten en het hoofdje van de Kleine Boodschap-kabouter.
Ene Marciano biedt de spullen aan op veilingsite Marktplaats. Volgens hem is de bijzondere handelswaar "afkomstig uit de inboedel van mijn overleden broer". Die zou jarenlang in de Efteling gewerkt hebben. Voor sommige items werd al meer dan 75 euro geboden.
Bijzonder is dat sommige decoraties niet zijn geverfd. De verkoper claimt "een soort kunststof zeldzaam origineel" in handen te hebben. Aannemelijker is dat het om illegale kopieën gaat. Omdat het auteursrecht van de Efteling wordt geschonden, is het kopen en verkopen ervan strafbaar.




Oeps: pop in Efteling-attractie Fata Morgana lijkt Hitlergroet te brengen
11-10-2026, 21.05 uur
Online bedelactie voor dagje Efteling ontketent scheldpartijen: 'Ga lekker werken'
10-10-2026, 18.30 uur
Nieuwsbrief
Daar gaat hij weer: Olaf-robot opnieuw tegen de grond in Disneyland Paris
11-10-2026, 10.40 uur
Tips van de redactie
Pretparkwereld opgeschrikt door bizar ongeluk: man dood na val uit achtbaan van Zwitserse fabrikant
Zeehondenopvang Pieterburen dreigt failliet te gaan na verhuizing: tekort van 2,8 miljoen euro
Dwangsom dreigt voor Nederlandse dierentuinen die niet vernieuwen












