Ook testritjes Baron 1898 in het weekend: massale aandacht voor nieuwe Efteling-achtbaan
09-05-2015, 15.40 uur
VIDEO De Efteling gaat ook in het weekend gewoon door met het testen van de nieuwe achtbaan Baron 1898. Onder gigantische belangstelling vloog de trein van de dive coaster zojuist voor het eerst door de baan terwijl bezoekers van dichtbij konden meegenieten.
Tientallen nieuwsgierige passanten stonden met hun camera's klaar om de karretjes soepeltjes het 501 meter lange parcours te zien afleggen. Technici zijn bezig met het afstellen van de remmen bovenop de liftheuvel. Het is de bedoeling dat de wagentjes bovenaan eerst een paar seconden stil hangen voor ze recht naar beneden duiken.
De allereerste testrit vond gisteravond na sluitingstijd plaats. Fans moesten toen toekijken achter een hek aan de rand van het pretpark. Beeldmateriaal van de eerste vrije val was zo populair dat Baron 1898 zelfs even trending topic was op Twitter.
Video: eerste mensen maken al testrit in nieuwe Efteling-attractie
Gisteren, 17.59 uur
Disneyland Paris betrapt op AI-gebruik: 'Absoluut walgelijk'
01-09-2026, 19.51 uur
Tips van de redactie
Bobbejaanland start werkzaamheden voor nieuw themagebied: eerste attracties zijn al weg
Warner Bros.-pretpark gebruikt AI-poster die zo slecht is dat de naam van het park niet meer klopt
Efteling begint met demonteren Chinese Nachtegaal: dak van het paleis gehaald













