Looopings

Welkom!

Je maakt helaas gebruik van software die onze advertenties blokkeert. Dankzij reclamebanners kan onze website blijven bestaan.

Help Looopings door je advertentieblocker op dit domein uit te schakelen.

De site is dan weer zichtbaar. Bedankt!

Koninklijke Burgers' Zoo

Burgers' Zoo deelt eerste beelden van vernieuwde Desert: open reptielenverblijf en nieuwe route

VIDEO Burgers' Zoo heeft een eerste uitgebreide blik gegeven op de vernieuwde Desert. In een videoreportage van ruim zeventien minuten toont ontwerper Stef van Campen hoe de grootschalige verbouwing van het overdekte woestijngebied vordert. De werkzaamheden moeten vóór de zomervakantie afgerond zijn.

De opvallendste toevoeging is een groot open-topverblijf voor reptielen en schildpadden. Bezoekers krijgen daar het idee dat dieren vrij rondlopen tussen de rotsen, zonder zichtbaar hekwerk. In het verblijf komen onder meer chuckwalla's - een hagedissensoort - en woestijnschildpadden. Ook ratelslangen, korststaarthagedissen, cactusmuizen en coloradopadden krijgen een plek in het vernieuwde gebied.

Sommige soorten verhuisden intern om ruimte te maken voor de nieuwe looproute. Zoals eerder aangekondigd krijgt de Desert een volledig nieuwe entree naast het olifantenverblijf. Volgens Van Campen was het ecodisplay jarenlang lastig vindbaar doordat bezoekers via een donkere tunnel vanuit de Bush binnenkwamen. "Je moest het echt zoeken en vinden", zegt hij in de video.

Onverharde stukken
Daarnaast werkt Burgers' Zoo aan een extra wandelpad met onverharde stukken, zodat bezoekers meer tussen de beplanting en dieren lopen. De bestaande route blijft behouden, maar wordt niet langer de hoofdroute door het gebied.

In de reportage zijn ook verschillende technische details te zien. Zo krijgen de rotsen vloerverwarming, uv-lampen en warmtelampen om reptielen naar zichtbare plekken te lokken. Achter de schermen bouwt de dierentuin speciale verzorgersruimtes met nestkasten en opvangmogelijkheden voor dieren die tijdelijk apart gehouden moeten worden.

Volledig verdwenen
Het voormalige Desert Restaurant is inmiddels volledig verdwenen. De oude keuken, opslagruimtes en sanitaire voorzieningen zijn omgebouwd tot verblijven en publieksruimtes. Daarbij bleven enkele historische elementen behouden, waaronder delen van oude ijsberenrotsen uit een eerdere fase van het park.

De Desert opende in 1994 als tweede ecodisplay van het bekende dierenpark in Arnhem, na de Bush uit 1988. Voor het ontwerp reisde toenmalig directeur Anton van Hooff samen met biologen naar de Sonora- en Mojavewoestijnen in de Verenigde Staten. 



Meer Koninklijke Burgers' Zoo

Nieuwsbrief

Je hebt je succesvol aangemeld!
Populair

Tips van de redactie

Looopings op InstagramLooopings op Instagram
Looopings verscheen eerder bij o.a.:
NOS NU.nl RTL Nieuws AD De Telegraaf de Volkskrant NRC Handelsblad Trouw EenVandaag Hart van Nederland Shownieuws Editie NL Het Financieele Dagblad ANP NPO Radio 1 NPO Radio 2 NPO 3FM VPRO Gids BNR Nieuwsradio Quote Tweakers Radio 538 Radio 10 Omroep Brabant NH Nieuws Omroep Gelderland RTV Oost Omroep West RTV Utrecht L1 Nieuws Omroep Zeeland Omroep Flevoland RTV Drenthe Dagblad van het Noorden Noordhollands Dagblad De Limburger de Gelderlander de Stentor Tubantia BD ED BN DeStem PZC VRT NWS Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad De Standaard De Morgen Gazet van Antwerpen Het Belang van Limburg RTBF RTL info Sudinfo