Na landelijke ophef: pretparkgroep trekt omstreden wachtrijregels voor autisme en ADHD in
Vandaag, 08.57 uur
De Britse pretparkgroep Merlin Entertainments komt terug op omstreden plannen rond een speciaal wachtrijsysteem voor bezoekers met een beperking. Het was de bedoeling dat personen met ADHD, autisme en angststoornissen geen wachtrijen meer mochten overslaan. Na felle kritiek uit het hele land zet het bedrijf een aangekondigde proef in de koelkast.
Merlin, uitbater van onder meer Alton Towers, Thorpe Park, Chessington World of Adventures en Legoland Windsor, wilde tijdens een proefperiode minder bezoekers toelaten tot de zogeheten Ride Access Pass. Dat is een pas voor mensen die door een beperking of medische aandoening moeite hebben met wachten in reguliere rijen.
In een nieuwe verklaring laat het concern weten dat de aanpassingen voorlopig niet doorgaan. Het bedrijf schrijft dat men er na de "uitgebreide feedback" voor kiest om de maatregel "te pauzeren, meer tijd te nemen om te reflecteren en verder te overleggen". Wie moeite heeft met drukte, mag de Ride Access Pass (RAP) tot nader order blijven gebruiken.
Enorme druk
Tegelijkertijd benadrukt Merlin Entertainments dat veranderingen noodzakelijk blijven. "We hebben luid en duidelijk gehoord dat het RAP-systeem niet werkt", staat in een verklaring. "Het systeem staat onder enorme druk en we moeten een betere langetermijnaanpak vinden."
De groep hoopt dat een breder overleg met de gemeenschap, experts en branchepartners kan leiden tot een toekomstbestendige oplossing. "Dit is een gedeelde uitdaging en samenwerking is de enige manier om het goed te doen."
Drie parken
Aan mensen die door de eerdere aankondiging zijn geraakt, biedt Merlin excuses aan. "Voor degenen die zijn getroffen door onze recente aankondiging: het spijt ons." De pilot was aanvankelijk bedoeld voor drie parken die open zijn in februari: Alton Towers, Chessington en Legoland.
















