Welkom!
Je maakt helaas gebruik van software die onze advertenties blokkeert.
Dankzij reclamebanners kan onze website blijven bestaan.
Help Looopings door je advertentieblocker op dit domein uit te schakelen.
De site is dan weer zichtbaar. Bedankt!
Rivoli Rotterdam

Hennie van der Most noemt nieuwe deadline voor attractiepark Rivoli Rotterdam: 10 maart

Vandaag, 18.08 uur

10 maart 2026 is volgens Hennie van der Most de dag van de waarheid voor zijn half afgebouwde attractiepark Rivoli Rotterdam. Op die datum moet de koppige ondernemer een lening van 7,5 miljoen euro afbetaald hebben. Lukt dat niet, dan gaat Rivoli failliet en zullen de bezittingen van Van der Most waarschijnlijk geveild moeten worden.

Eerder sprak de pretparkbaas over een deadline in januari 2026. Bij de première van de nieuwe film Pretpark Hennie op het International Film Festival Rotterdam noemde Van der Most een nieuwe datum: dinsdag 10 maart. Het bedrag van 7,5 miljoen euro heeft betrekking op een lening die Van der Most ongeveer twee jaar geleden afsloot bij een externe financier.

De lening was bedoeld om het vastgelopen project alsnog af te ronden, nadat eerdere investeerders zich hadden teruggetrokken. Omdat Rivoli nooit is geopend, raakte het geld op zonder dat er inkomsten tegenover stonden. De schuldeiser wil het bedrag uiterlijk 10 maart terugontvangen. Bij uitblijven van betaling kan men beslag laten leggen en een veiling afdwingen.

Verkoop
De financiële problemen rond Rivoli Rotterdam spelen al jaren. Van der Most begon in 2012 met de bouw van het park, dat aanvankelijk Speelstad Rotterdam en later Attractiepark Rotterdam heette. Hij investeerde in de loop der jaren tientallen miljoenen euro's, grotendeels afkomstig uit de verkoop van andere bedrijven. Ook ontving hij grote bedragen van particuliere financiers.

Een financieringsvehikel was bereid Rivoli voor tientallen miljoenen euro’s over te nemen en nog eens 15 miljoen euro te investeren in de afbouw, maar trok zich op het laatste moment terug. De reden was de onzekerheid over de erfpacht: het contract met de gemeente Rotterdam loopt tot eind 2030 en verlenging bleek allesbehalve vanzelfsprekend.

Solide businesscase
Het terrein aan de Maashaven is eigendom van de gemeente en wordt via erfpacht gebruikt. De gemeente stelde dat verlenging alleen bespreekbaar zou zijn als Rivoli in 2025 zou openen en als een onafhankelijk onderzoek een solide businesscase zou aantonen. Die opening kwam er niet.

Een extern onderzoek in opdracht van de gemeente concludeerde bovendien dat de verwachte opbrengsten fors lager liggen dan door Van der Most werd voorgespiegeld en dat sprake is van een negatieve grondwaarde. Op basis daarvan besloot wethouder Chantal Zeegers de gesprekken over verlenging definitief te stoppen.

Patstelling
De gemeente liet recent opnieuw weten niet meer met Van der Most in gesprek te willen over de erfpacht. Daardoor belandde Rivoli in een patstelling. Investeerders haakten af vanwege de einddatum van het erfpachtcontract, terwijl de gemeente juist geen toekomstperspectief meer zag zolang het park niet open is en financieel niet levensvatbaar wordt geacht.

Als laatste reddingspoging wil Van der Most certificaten uitgeven. Particulieren zouden daarmee mede-eigenaar kunnen worden van het park en recht krijgen op een rendement. Hij stelt dat er toezeggingen liggen voor enkele tonnen, maar dat geldschieters alleen willen instappen als er alsnog duidelijkheid komt over verlenging van de erfpacht.

Meer Rivoli Rotterdam
Looopings op InstagramLooopings op Instagram
Looopings verscheen eerder bij o.a.:
NOS NU.nl RTL Nieuws AD De Telegraaf de Volkskrant NRC Handelsblad EenVandaag Hart van Nederland Editie NL ANP NPO Radio 1 NPO Radio 2 NPO 3FM VPRO Gids BNR Nieuwsradio Tweakers Radio 538 Radio 10 Omroep Brabant L1 Nieuws Omroep Flevoland Omroep West Omroep Gelderland RTV Oost RTV Drenthe Dagblad van het Noorden De Limburger de Gelderlander de Stentor Tubantia BD ED BN DeStem Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad De Morgen Gazet van Antwerpen Het Belang van Limburg Sudinfo.be