Groot onderhoud in Efteling-restaurant: Het Witte Paard tijdelijk dicht
28-01-2026, 17.37 uur
Beeld: @84eric, jeroen989
FOTO'S De Efteling grijpt de rustige winterperiode aan om horecagelegenheid Het Witte Paard op te knappen. Het grote zelfbedieningsrestaurant in parkdeel Marerijk ondergaat momenteel een omvangrijke onderhoudsbeurt, die meerdere weken gaat duren.
De klus moet over ruim vijf weken afgerond worden, op donderdag 5 maart. Vanaf zaterdag 31 januari kunnen bezoekers er wel weer terecht, met een beperkte zitcapaciteit. De werkzaamheden gaan dan nog een tijdje door.
Een Efteling-woordvoerder geeft aan dat er geen ingrijpende veranderingen verwacht hoeven te worden: het project bestaat onder meer uit dieptereiniging, schilderwerk en het herstellen van de vloer. Naast het gebouw zijn rijplaten neergelegd.
Theehuis
Het Theehuis uit 1951 vormde de basis voor Het Witte Paard, dat opende in 1975. Het markante, witgepleisterde pand aan het Anton Pieckplein is al decennialang een vaste waarde binnen de Efteling-horeca. Bezoekers kunnen er terecht voor warme maaltijden, broodjes, gebak en dranken.
Door de centrale ligging en meerdere ingangen behoort Het Witte Paard tot de drukst bezochte horecalocaties in het park. Het interieur werd meerdere keren aangepast, met ingrijpende verbouwingen in 2001 en 2014, waarbij het huidige thema van een Engels theehuis uit het begin van de twintigste eeuw werd geïntroduceerd.






Efteling-fan bouwt eigen Aquanura-lantaarn met een 3D-printer
Vandaag, 11.07 uur
Efteling moet theatershow schrappen vanwege haperende techniek
Gisteren, 22.27 uur
Nieuwsbrief
Vader schrikt van 1520 euro voor nachtje Efteling: 'Dit is niet netjes zakendoen'
03-10-2026, 17.30 uur
Tips van de redactie
Bommelwereld neemt twee attracties over van gesloten Plopsa-pretpark, waaronder darkride
Video onthult waarom wildwaterbaan van 14 miljoen euro bleef vastlopen
Nieuwe attracties in Europa-Park: reuzenschommel boven het water en toren die bezoekers zelf bedienen













