Welkom!
Je maakt helaas gebruik van software die onze advertenties blokkeert.
Dankzij reclamebanners kan onze website blijven bestaan.
Help Looopings door je advertentieblocker op dit domein uit te schakelen.
De site is dan weer zichtbaar. Bedankt!
Efteling

Efteling sluit vaartocht Gondoletta vanwege losgebroken ijsplaat

14-01-2026, 20.56 uurBeeld: Niels Kooyman

Een grote drijvende ijsplaat heeft vanmiddag voor problemen gezorgd bij de Gondoletta in de Efteling. Door de winterse weersomstandigheden drijft er een flinke ijslaag op het water van de Siervijver, waar de bootjesattractie zich bevindt.

Toen de ijsplaat begon te bewegen, botsten de boten er tegenaan. Dat zorgde voor een risico op beschadigingen en technische complicaties. Medewerkers besloten de attractie rond het middaguur te sluiten en de vaartocht stil te leggen.

Zo'n anderhalf uur later kon de Gondoletta weer in gebruik genomen worden. Wat ook opvalt, is dat een ijsvis - die in de vijver wordt geplaatst tijdens de Winter Efteling - deels gezonken is.

Bevriezing
De Gondoletta is één van de Efteling-attracties die bij vorst vaak 's nachts operationeel blijven om bevriezing te voorkomen. Door de boten in beweging te houden, vriezen ze niet vast in de vaarroute.

Meer Efteling
Looopings op InstagramLooopings op Instagram
Looopings verscheen eerder bij o.a.:
NOS NU.nl RTL Nieuws AD De Telegraaf de Volkskrant NRC Handelsblad EenVandaag Hart van Nederland Editie NL ANP NPO Radio 1 NPO Radio 2 NPO 3FM VPRO Gids BNR Nieuwsradio Tweakers Radio 538 Radio 10 Omroep Brabant L1 Nieuws Omroep Flevoland Omroep West Omroep Gelderland RTV Oost RTV Drenthe Dagblad van het Noorden De Limburger de Gelderlander de Stentor Tubantia BD ED BN DeStem Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad De Morgen Gazet van Antwerpen Het Belang van Limburg Sudinfo.be