Welkom!
Je maakt helaas gebruik van software die onze advertenties blokkeert.
Dankzij reclamebanners kan onze website blijven bestaan.
Help Looopings door je advertentieblocker op dit domein uit te schakelen.
De site is dan weer zichtbaar. Bedankt!
Parc Astérix Paris

Parc Astérix bouwt oosters hotel met rooftopbar: L'Odyssee krijgt vorm

12-11-2025, 15.37 uurBeeld: @coasteractus

Het nieuwe viersterrenhotel van Parc Astérix begint vorm te krijgen. Op dit moment telt het Franse pretpark drie themahotels: Les Trois Hiboux (1999), La Cité Suspendue (2018) en Les Quais de Lutèce (2020). In 2027 moet nummer vier opengaan, in oosterse sferen: L'Odyssee. De ruwbouw staat al grotendeels overeind, blijkt uit een actuele foto.

Daarop is de uiteindelijke vorm van het bouwwerk al te herkennen. L'Odyssee krijgt ongeveer driehonderd kamers, twee restaurants, twee bars - waaronder een rooftopbar - en een tuin met vier thema's: een Perzisch, Fenicisch, Egyptisch en Mesopotamisch gedeelte.

Voor de thematiek haalt men inspiratie uit stripalbum De Odyssee van Asterix (1980), waarin de Galliërs naar het Midden-Oosten gaan op zoek naar olie. Thierry Retif is verantwoordelijk voor het ontwerp. Hij werkte ook al aan de laatste twee hotels van Parc Astérix. Daarnaast was hij actief voor het historische themapark Puy du Fou.

Meer Parc Astérix Paris
Looopings op InstagramLooopings op Instagram
Looopings op FacebookLooopings op Facebook
Looopings verscheen eerder bij o.a.:
NOS NU.nl RTL Nieuws AD De Telegraaf de Volkskrant NRC Handelsblad EenVandaag Hart van Nederland Editie NL ANP NPO Radio 1 NPO Radio 2 NPO 3FM VPRO Gids BNR Nieuwsradio Tweakers Radio 538 Radio 10 Omroep Brabant L1 Nieuws Omroep Flevoland Omroep West Omroep Gelderland RTV Oost RTV Drenthe Dagblad van het Noorden De Limburger de Gelderlander de Stentor Tubantia BD ED BN DeStem Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad De Morgen Gazet van Antwerpen Het Belang van Limburg Sudinfo.be