Welkom!
Je maakt helaas gebruik van software die onze advertenties blokkeert.
Dankzij reclamebanners kan onze website blijven bestaan.
Help Looopings door je advertentieblocker op dit domein uit te schakelen.
De site is dan weer zichtbaar. Bedankt!
Efteling

Efteling en Coca-Cola willen grondwatertekort aanpakken met nieuw project

Vandaag, 10.43 uurBeeld: @Coshira_

De Efteling en Coca-Cola gaan samen grondwater besparen door gezuiverd water terug te geven aan de natuur. Op het terrein van het attractiepark in Kaatsheuvel worden vennen vergroot en het waterpeil wordt verhoogd, zodat jaarlijks honderden miljoenen liters in de bodem kunnen infiltreren.

Het project, dat in 2027 afgerond moet zijn, moet de dalende grondwaterstand in Brabant helpen herstellen. Volgens berekeningen kan het systeem tussen de 500 en 600 miljoen liter water per jaar laten wegzakken in de grond. Dat water komt van de rioolwaterzuiveringsinstallatie in Kaatsheuvel, waar afvalwater van het park, de verblijfsaccommodaties en de omgeving wordt gezuiverd.

Een deel stroomt via een pijpleiding naar de Efteling en wordt daar nogmaals gefilterd voordat het in de vennen belandt. Het bestaande systeem, dat eind vorige eeuw werd ingevoerd en de naam Klaterwater kreeg, wordt daarvoor verder uitgebreid.

Dongen
The Coca-Cola Company pompt in het Brabantse Dongen jaarlijks 800 miljoen liter grondwater op. De fabrikant zegt met dit soort initiatieven te willen zorgen dat dezelfde hoeveelheid wordt teruggegeven aan de natuur. Het bedrijf investeert al in projecten van Natuurmonumenten die 300 miljoen liter opvang en infiltratie opleveren.

Met de uitbreiding in de Efteling moet de doelstelling volledig worden gehaald. De provincie Noord-Brabant spreekt van een nuttige bijdrage aan het herstel van de grondwaterstand, al is het effect relatief beperkt: voor een echte balans is een veelvoud aan maatregelen nodig.

Greenwashing
Het frisdrankbedrijf wijst beschuldigingen van greenwashing van de hand door te beweren transparant te werken. Men laat zich controleren door onafhankelijke partijen. Ook de Efteling benadrukt belang te hebben bij een structurele oplossing voor grondwaterproblemen. Volgens het park is zorgvuldig waterbeheer essentieel voor de toekomst van het park.

Meer Efteling
Looopings op InstagramLooopings op Instagram
Looopings op FacebookLooopings op Facebook
Looopings verscheen eerder bij o.a.:
NOS NU.nl RTL Nieuws AD De Telegraaf de Volkskrant NRC Handelsblad EenVandaag Hart van Nederland Editie NL ANP NPO Radio 1 NPO Radio 2 NPO 3FM VPRO Gids BNR Nieuwsradio Tweakers Radio 538 Radio 10 Omroep Brabant L1 Nieuws Omroep Flevoland Omroep West Omroep Gelderland RTV Oost RTV Drenthe Dagblad van het Noorden De Limburger de Gelderlander de Stentor Tubantia BD ED BN DeStem Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad De Morgen Gazet van Antwerpen Het Belang van Limburg Sudinfo.be