Welkom!
Je maakt helaas gebruik van software die onze advertenties blokkeert.
Dankzij reclamebanners kan onze website blijven bestaan.
Help Looopings door je advertentieblocker op dit domein uit te schakelen.
De site is dan weer zichtbaar. Bedankt!
Gröna Lunds Tivoli

Inspectie: poepbacteriën in softijs en slush van Zweeds pretpark

Vandaag, 16.15 uur

In een Zweeds pretpark is softijs en slush verkocht met een te hoge concentratie enterobacteriën, beter bekend als poepbacteriën. Bij een voedselinspectie bleken de bacteriewaarden in attractiepark Gröna Lund de richtwaarden te overschrijden.

Dat wordt gezien als een indicatie van gebrekkige hygiëne. Bezoekers lopen bovendien een risico op gezondheidsklachten, variërend van milde diarree tot hevige buikkrampen. De controles werden uitgevoerd door Miljöförvaltningen, een overheidsinstantie die toeziet op voedselveiligheid.

Er vinden zowel onaangekondigde als aangekondigde inspecties plaats. De zogeheten enterobacteriën zijn in juni aangetroffen bij twee horecalocaties in het pretpark in Stockholm, melden de kranten Aftonbladet en Expressen.

Temperaturen
Daarnaast was er kritiek op de handhygiëne van het personeel: handen werden niet gewassen, of handschoenen werden zowel gebruikt voor voedselbereiding als bij het afrekenen. Andere tekortkomingen betroffen onder meer gerechten met onjuiste temperaturen en foutieve etikettering.

Meer Gröna Lunds Tivoli
Looopings op InstagramLooopings op Instagram
Looopings op FacebookLooopings op Facebook
Looopings verscheen eerder bij o.a.:
NOS NU.nl RTL Nieuws AD De Telegraaf de Volkskrant NRC Handelsblad EenVandaag Hart van Nederland Editie NL ANP NPO Radio 1 NPO Radio 2 NPO 3FM VPRO Gids BNR Nieuwsradio Tweakers Radio 538 Radio 10 Omroep Brabant L1 Nieuws Omroep Flevoland Omroep West Omroep Gelderland RTV Oost RTV Drenthe Dagblad van het Noorden De Limburger de Gelderlander de Stentor Tubantia BD ED BN DeStem Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad De Morgen Gazet van Antwerpen Het Belang van Limburg Sudinfo.be