Bezoekers Avifauna mogen tegen betaling dichter bij de dieren komen
Vandaag, 10.26 uur

Vogelpark Avifauna geeft bezoekers de kans om dieren van dichtbij te ervaren. Tegen bijbetaling kunnen dierenliefhebbers in de buurt komen van een reuzenmiereneter, een rode panda en bewoners van de gierenvallei, onder begeleiding van een verzorger. De dierentuin in Alphen aan den Rijn spreekt over "exclusieve meet-and-greets"
"Je kiest zelf welk dier je beter wilt leren kennen", staat op de Avifauna-website. Elke ontmoeting duurt ongeveer twintig minuten. Eén van de mogelijkheden is een blik achter de schermen in de nieuwe gierenvallei Umvikeli, dagelijks om 10.45 uur.
"Je betreedt het verblijf en helpt mee met het voeren van de insecteneters." Een medewerker vertelt meer over de bescherming van bedreigde dieren in Afrika. Om 14.15 uur is het mogelijk om mee te helpen met het voeren van de reuzenmiereneter, een dier uit Zuid-Amerika. "Een ervaring die je niet snel vergeet", zegt Avifauna erover.
Beetje geluk
De meet-and-greet met de rode panda vindt plaats om 14.30 uur. Een verzorger voert een gezondheidscontrole uit en geeft een uitleg over de schattige diersoort. "Met een beetje geluk komt hij zelfs even buurten", zegt men over de rode panda.
Avifauna vraagt 27,50 euro per persoon voor een ontmoeting, voor maximaal vier personen. Deelnemers moeten ook in het bezit zijn van een geldig entreebewijs. Het park benadrukt dat het aaien, aanraken of zelf voeren van de dieren niet tot de mogelijkheden behoort.
Veiligheid
Verder is het noodzakelijk om goed ter been te zijn. "Zo kan de veiligheid van jezelf en die van de dieren gewaarborgd worden." Tickets zijn te koop in de Avifauna-webshop. De minimumleeftijd is 6 jaar. Bezoekers tot 12 jaar moeten altijd begeleid worden door een betalende volwassene.