Europa-Park hangt dino-attractie vol met reclame voor tv-serie
01-07-2025, 20.39 uur

FOTO'S Europa-Park maakt in een attractie volop reclame voor een nieuwe tv-serie. Wie een ritje maakt in de dinodarkride Madame Freudenreich Curiosités wordt dit seizoen geconfronteerd met heel veel verwijzingen naar Dino Mates, een televisieprogramma gebaseerd op de attractie.
De animatieserie van producent Mack Magic - gelieerd aan Europa-Park - en distributeur Studio 100 is komende herfst te zien op de Duitse kinderzender KiKA. In de wachtrij van Madame Freudenreich Curiosités zijn posters, stickers en spandoeken toegevoegd die verwijzen naar Dino Mates.
Ook zijn beelden van de tv-show te zien op televisies in de rij. Wie een ritje maakt, ziet het Dino Mates-logo nu onder meer op een shirt aan een waslijn, een krant waar een dino onder slaapt en een dinopakje. Daarnaast zijn de gondels voorzien van reclamestickers.
26 afleveringen
Opvallend genoeg heeft hoofdpersonage Madame Freudenreich in de serie een ander uiterlijk dan in de attractie: in plaats van een oude, gezette oma oogt ze op tv als een opgewekte, jongere vrouw met een dun postuur. Dino Mates bestaat vooralsnog uit 26 afleveringen van elf minuten.
Volgens het verhaal achter de Europa-Park-attractie runt mevrouw Freudenreich in een verborgen ruimte achter haar souvenirwinkeltje stiekem een dinosaurusfokkerij. De vrolijke darkride opende in 2018 als de vervanger van de duistere dinorit Universum der Energie uit 1994.