Plopsaland De Panne lijkt voor te sorteren op naamswijziging
31-05-2025, 21.04 uurBeeld: @sebparksfans

Krijgt het Plopsaland Resort een nieuwe naam? In een Franstalige folder wordt het vlaggenschip van de Plopsa Group voor het eerst officieel Plopsaland Belgium genoemd. Daarmee lijkt de groep voor te sorteren op een naamswijziging voor het resort van Plopsaland De Panne.
Plopsa is al langer bezig met rebrandings voor de verschillende bestemmingen. Zo wordt Holiday Park in Duitsland binnenkort omgedoopt tot Plopsaland Deutschland en krijgt Plopsa Coo de naam Plopsaland Ardennes. Het idee is dat alle buitenparken straks Plopsaland heten en alle binnenparken Plopsa Indoor of - in Antwerpen - Plopsa Station.
Bij Plopsaland De Panne hoort tegenwoordig niet alleen een attractiepark, maar ook een hotel, een theater, een zwembad en een vakantiepark. Begin vorig jaar werd de term Plopsa Resort Belgian Coast geïntroduceerd, als overkoepelende naam voor de trekpleister.
Spijt
Enkele maanden later had Plopsa daar alweer spijt van. Toen werd de benaming vervangen door Plopsaland Resort Belgium. Tegenwoordig gebruikt men de korte versie Plopsaland Resort. Maar in een folder voor de Franstalige markt zien we nu wéér een ander begrip, namelijk Plopsaland Belgium.
Vooralsnog is die naam alleen in gebruik voor de Franse markt: in promotiemateriaal voor Nederlanders en Belgen valt nog wel de naam Plopsaland Resort te lezen. Plopsa bevindt zich duidelijk in een transitieperiode. Een naamsverandering naar Plopsaland Belgium zou in lijn zijn met de keuze voor Plopsaland Deutschland, waarbij de naam van het land een pontificale plek krijgt.