Maritiem Museum Rotterdam bouwt 100 meter lange glijbaan op het dak
28-05-2025, 19.12 uur

Het Maritiem Museum in Rotterdam heeft tijdelijk een spectaculaire attractie: bezoekers krijgen de kans om vanaf het 20 meter hoge dak naar beneden te glijden. Daarvoor is een 100 meter lange glijbaan geïnstalleerd, de zogeheten Rotterdam Rooftop Roetsj.
Donderdag vindt de opening plaats. Het initiatief is onderdeel van de Rotterdamse Dakendagen. Voor 7,50 euro mag er één keer gegleden worden. Kaarten zijn zowel ter plaatse als online verkrijgbaar, via rotterdamsedakendagen.nl. Het is niet nodig om ook tickets voor het museum aan te schaffen.
Het museumdak, bereikbaar via een gigantische trap, huisvest een openluchtexpositie. Daar kan men eveneens genieten van het panoramische uitzicht over de Coolsingel en de Leuvehaven. Met behulp van de megaglijbaan gaan bezoekers weer naar beneden. Wie niet durft, mag ook de trap gebruiken.
Regen
De attractie blijft dagelijks operationeel tot en met tweede pinksterdag, maandag 9 juni. Wel waarschuwt de organisatie dat de Rooftop Roetsj buiten gebruik zal zijn bij hitte of regen. "Je ticket blijft in dat geval geldig binnen het oorspronkelijke tijdslot. Er is geen restitutie mogelijk."