Twee grote Europese dierentuinen dicht vanwege mond-en-klauwzeer-uitbraak
10-01-2025, 22.58 uur
Twee grote Europese dierentuinen zijn per direct gesloten voor bezoekers. Aanleiding is een uitbraak van de ziekte mond-en-klauwzeer (MKZ) in de omgeving. Er werd MKZ aangetroffen bij runderen ten oosten van de Duitse hoofdstad Berlijn. Om die reden blijft Tierpark Berlin tot nader order dicht.
Dat laat het dierenpark weten in een verklaring. Mond-en-klauwzeer is een besmettelijke ziekte bij evenhoevigen, zoals herten, schapen, runderen en varkens. Het virus is onschadelijk voor mensen, maar zij kunnen de ziekte wel overdragen, bijvoorbeeld via hun kleding.
In de plaats Hönow, in de buurt van Berlijn, overleden drie waterbuffels aan MKZ. Het is voor het eerst sinds 1988 dat Duitsland te maken krijgt met een bevestigd geval van de ziekte. Tierpark Berlin ligt in een gebied waar maatregelen zijn genomen om het virus in te dammen.
Bescherming
"De belangrijkste preventieve maatregel, afgestemd met de lokale autoriteiten, is het sluiten van de dierentuin met onmiddellijke ingang vanaf 10 januari 2025 voor bezoekers", laat het management weten. "De bescherming van de dierentuin en de dieren heeft de hoogste prioriteit."
Uit voorzorg zijn ook de hygiënemaatregelen voor werknemers aangescherpt. Voor de heropening is nog geen datum bekend. Een andere grote dierentuin in de omgeving, Zoo Berlin, heeft de poorten eveneens gesloten. Daar duurt de sluiting vooralsnog tot maandag 13 januari.

Bezuinigingen in grootste dierentuin van Duitsland: delen van het park gaan dicht
08-01-2026, 19.54 uur
Man dreigt met neerschieten ijsbeer in dierentuin: promotiestunt voor documentaire
29-02-2024, 12.20 uur
IJsbeertje in Duitse dierentuin blijkt product van incest: 'Ernstige fout'
19-05-2021, 10.44 uur
Tips van de redactie
Gert Verhulst haalde volop kattenkwaad uit in de Efteling, achter de schermen: 'Dat was verschrikkelijk'
Nieuwe achtbaan op komst in België: 680 meter lang, 24 meter hoog en twee lanceringen in een tuktuk
Toch geen afscheid: Bobbejaanland geeft zeldzame treinattractie een nieuwe plek











