Efteling houdt nieuwe attractie Danse Macabre voor de helft leeg vanwege personeelstekort
01-01-2025, 19.38 uur
Beeld: @jaydentwinkels, @devin.spuij
De wachttijd bij de nieuwe Efteling-attractie Danse Macabre is vandaag flink opgelopen door het halveren van de capaciteit. Het spookspektakel bestaat uit zes draaiende en kantelende koorbanken, maar vanochtend en vanmiddag waren slechts drie van de zes catacomben in gebruik.
Bezoekers konden alleen plaatsnemen in de banken met de nummers twee, vier en zes óf één, drie en vijf. De reden: een personeelstekort. Voor elke bank is een medewerker nodig die de gasten vanuit de wachtrij begeleidt naar de kapel van de abdij. Op 1 januari 2025 - nieuwjaarsdag - bleek het lastig om aan voldoende werknemers te komen.
"Door omstandigheden was de personele bezetting niet voldoende om op volle capaciteit te draaien", legt een woordvoerder uit in gesprek met Looopings. "Vervelend natuurlijk, maar in dit geval niks aan te doen." Kennelijk hadden meerdere ingeplande personeelsleden zich afgemeld na de nieuwjaarsnacht.
Negentig minuten
De theoretische capaciteit daalde van 1253 tot 626 personen per uur. Later op de dag kon het personeelsprobleem opgelost worden. Om 15.00 uur, toen weer alle banken gevuld werden, zakte de wachttijd van negentig naar dertig minuten. De Efteling is vandaag geopend van 10.00 tot 20.00 uur.

Efteling-fan bouwt eigen Aquanura-lantaarn met een 3D-printer
Gisteren, 11.07 uur
Efteling moet theatershow schrappen vanwege haperende techniek
08-10-2026, 22.27 uur
Efteling lokt achtbaanbezoekers naar het theater met nieuw bord bij Baron 1898
08-10-2026, 18.32 uur
Nieuwsbrief
Efteling-sprookje voorlopig onbereikbaar: volledig wandelpad weggehaald
07-10-2026, 19.56 uur
Tips van de redactie
4 euro extra voor ananas: horecaprijzen Toverland leiden tot Facebook-ruzie
Bommelwereld neemt twee attracties over van gesloten Plopsa-pretpark, waaronder darkride
Video onthult waarom wildwaterbaan van 14 miljoen euro bleef vastlopen













