Karretje van klassieke Keverbaan uit Bellewaerde Park krijgt plek in museum
08-02-2023, 21.59 uur
Beeld: Focus-WTV
VIDEO Nostalgici kunnen tot in de lengte der dagen herinneringen ophalen aan de Keverbaan uit Bellewaerde Park. Het Belgische pretpark heeft de familieachtbaan uit 1981 deze winter afgebroken om plaats te maken voor nieuwe ontwikkelingen. Eén van de karretjes is geschonken aan een museum in de buurt.
In het Yper Museum, gelegen op enkele minuten rijden van Bellewaerde Park, staat sinds dinsdag een origineel Keverbaan-bakje. Het object is Yvette Vitesse gedoopt. Drie maanden geleden maakte het erfgoedstuk het allerlaatste ritje.
Voortaan is het wagentje onderdeel van de museumcollectie, zodat ook toekomstige generaties kunnen kennismaken met de klassieker. Directeur Stefaan Lemey noemt het in gesprek met een lokale omroep "een machtig moment". De andere bakjes werden geveild aan fans, verloot aan personeel en verplaatst naar een Frans zusterpark.
Tweedehands
In de loop der jaren hebben naar schatting twintig miljoen mensen de Keverbaan bereden. Bellewaerde kocht de 8 meter hoge en 360 meter lange rollecoaster, gebouwd door de Duitse fabrikant Zierer, als een tweedehands attractie. Eerder stond de baan in een Duits pretpark, dat inmiddels verdwenen is.
Megaschommel aan het water: Bellewaerde Park geeft update van bouwwerkzaamheden
04-03-2026, 13.50 uur
Amerikaans pretpark onthult nieuw achtbaantype dat in 2029 naar de Efteling komt
10-09-2026, 18.34 uur
Tips van de redactie
Efteling-bezoeker krijgt toestemming om papegaai mee te nemen in attracties: verontwaardiging op social media
Efteling-project en geheime attractieplannen: veel grote aankondigingen op pretparkbeurs Londen
Efteling neemt afscheid van historisch gebouw: Café De Efteling verdwijnt













