Efteling blijft sukkelen met Joris en de Draak: achtbaan is nu weer dicht
02-01-2023, 12.12 uur
Beeld: @jeroen_twee
De Efteling heeft houten achtbaan Joris en de Draak toch weer moeten sluiten. Afgelopen week traden er technische problemen op na een langdurige onderhoudsbeurt. Afgelopen zaterdag kon één van de twee banen van de dubbele rollercoaster opnieuw in gebruik genomen worden, maar zaterdagavond ging de attractie wéér dicht.
Sindsdien staat Joris en de Draak stil. De vorige sluiting - van dinsdag 27 tot en met vrijdag 30 december - had te maken met aangetroffen afwijkingen bij de vernieuwde stalen baandelen. Nu is sprake van een ander probleem, vertelt een Efteling-woordvoerder aan Looopings.
"We doen er alles aan om Joris en de Draak zo snel mogelijk weer open te krijgen, maar er blijven zich complicaties voordoen", legt hij uit. De voorlichter kan niet uitweiden over de oorzaak van de huidige storing. "Maar het heeft te maken met het onderhoud van de afgelopen periode."
Kerstvakantie
Via social media laat de Efteling weten dat de achtbaan vandaag in ieder geval niet meer opengaat. Wanneer bezoekers weer een ritje kunnen maken, blijft afwachten. De sluiting komt op een onhandig moment: vanwege de kerstvakantie is het deze week vrij druk in het park.
Efteling bouwt een prieeltje op het plein voor Symbolica
Gisteren, 16.05 uur
Efteling voor het eerst met eigen stand aanwezig op beurs voor Efteling-fans
Gisteren, 12.25 uur
Efteling krijgt Halve Maen na ruim twee weken weer aan de praat
Gisteren, 12.12 uur
Tips van de redactie
Plopsa verliest ontwerper van het eerste uur: creatief directeur vertrekt na ruim 25 jaar
Amerikaans pretpark onthult nieuw achtbaantype dat in 2029 naar de Efteling komt
Gert Verhulst haalde volop kattenkwaad uit in de Efteling, achter de schermen: 'Dat was verschrikkelijk'













