DierenPark Amersfoort verwelkomt nieuwe diersoort op apeneiland
16-12-2022, 13.27 uur
Op het apeneiland van DierenPark Amersfoort komt een nieuwe diersoort te wonen. De dierentuin heeft afscheid genomen van Japanse makaken. Hun plek wordt ingenomen door vier berberapen: een moeder met drie jongen. Ze zijn afkomstig uit Apenheul.
"Door de goede samenwerking met Apenheul kunnen beide dierenparken onderling dieren uitwisselen om een gezonde populatie in stand te houden", meldt DierenPark Amersfoort. De komende tijd kunnen de berberapen wennen aan hun binnenverblijf en de verzorgers.
Die isolatieperiode is ook bedoeld om er zeker van te zijn dat de dieren geen ziektes bij zich dragen. "Het is altijd uitdagend om met een nieuw diersoort te werken", vertelt verzorgster Saskia Visser. Het apeneiland bevindt zich in de buurt van Restaurant de Buitenplaats. De makaken zijn verhuisd naar Zoo Lódz in Polen.
Gibraltar
Berberapen vormen de enige apensoort die in Europa leeft. Ze komen voor op het schiereiland Gibraltar, Brits territorium aan de Spaanse zuidkust. Hun leefgebied wordt kleiner door houtkap en akkerbouw.
Tweede Zoomer Festival in DierenPark Amersfoort: dit is er nieuw
17-08-2026, 12.22 uur
Nederlandse dierentuin toont meest bedreigde diersoort van het park: 'Erg trots'
02-07-2026, 12.50 uur
DierenPark Amersfoort verrast Gerard Joling: pasgeboren gier vernoemd naar zanger
01-05-2026, 00.00 uur
Even schrikken: grote boom valt plotseling om in DierenPark Amersfoort
29-04-2026, 15.03 uur
Alle 140 kamers in één keer weg: bedrijf huurt Efteling Grand Hotel volledig af
19-08-2026, 22.21 uur
Tips van de redactie
Nederlandse RollerCoaster Tycoon-expert kraakt nieuwe versie af: 'Verschrikkelijke geldklopperij'
Europa-Park neemt weer een klassieker onder handen: oude darkride krijgt komende winter een make-over
Bouwplannen onthullen geheimen van nieuwe Walibi-achtbaan: negentien elementen en drie treinen













