Efteling voegt Oegandese vlag toe aan Carnaval Festival
30-10-2022, 09.58 uur
Beeld: @jasperdegroot, @jeroen_twee
De Efteling heeft één van de scènes in de attractie Carnaval Festival aangepast. In het Afrikaans gedeelte van de darkride was voorheen de Zuid-Afrikaanse vlag zichtbaar. Een delegatie uit Oeganda liet de Efteling-directie afgelopen zomer weten dat de vlag nogal misplaatst was, gezien de aanwezigheid van een enorme gorilla.
In Zuid-Afrika komen immers geen gorilla's voor. Omdat een groot deel van de gorillapopulatie te vinden is in Oeganda, stelde de Oegandese staatsminister van Toerisme, Natuur en Oudheden voor om de vlag te vervangen door een Oegandees exemplaar.
Aan die oproep heeft de Efteling deze week gehoor gegeven. Voortaan passeren Efteling-bezoekers de vlag van Oeganda in de Afrikaanse scène van Carnaval Festival. Het symbool staat tussen de Afrikaanse feestvierders in traditionele klederdracht, in de buurt van de gorilla.
Opnieuw ontworpen
Bij de opening van de attractie in 1984 bevatte het tafereel helemaal geen vlag. Die werd pas toegevoegd bij een opknapbeurt in 2012. Drieënhalf jaar geleden onderging de darkride wederom een renovatie. Toen zijn enkele decors opnieuw ontworpen, waaronder de Afrikaanse scène.

Efteling bouwt een prieeltje op het plein voor Symbolica
Gisteren, 16.05 uur
Efteling voor het eerst met eigen stand aanwezig op beurs voor Efteling-fans
Gisteren, 12.25 uur
Efteling krijgt Halve Maen na ruim twee weken weer aan de praat
Gisteren, 12.12 uur
Tips van de redactie
Plopsa verliest ontwerper van het eerste uur: creatief directeur vertrekt na ruim 25 jaar
Amerikaans pretpark onthult nieuw achtbaantype dat in 2029 naar de Efteling komt
Gert Verhulst haalde volop kattenkwaad uit in de Efteling, achter de schermen: 'Dat was verschrikkelijk'













