Twee Nederlandse dierenparken hebben rookregels aangescherpt
06-10-2022, 23.59 uur
In twee regionale Nederlandse dierentuinen zijn de regels omtrent roken de afgelopen tijd aangescherpt. ZooParc Overloon en Dierenrijk in Mierlo kozen voor het aanwijzen van afgebakende rookplekken in de parken. Daarbuiten mag geen sigaret opgestoken worden.
Dat bevestigt een woordvoerster van moederbedrijf Libéma aan Looopings. De verandering werd al een even geleden doorgevoerd, maar het nieuws is destijds niet gedeeld met de buitenwereld. Zusterpark AquaZoo Leeuwarden is momenteel bezig met het implementeren van nieuwe maatregelen.
In de grootste dierentuin binnen de Libéma-groep, Safaripark Beekse Bergen, mogen bezoekers op dit moment nog wel roken in de buitenlucht. Volgens de woordvoerster worden achter de schermen al wel stappen gezet om ook dat park binnenkort rookvrij te maken, met uitzondering van rookzones. De termijn is nog niet bekend.
Wildlands
De Efteling meldde onlangs dat roken vanaf half november niet langer overal in de openlucht toe te staan, in navolging van pretparken als Slagharen, Avonturenpark Hellendoorn, Drievliet en Julianatoren. Op dierentuinvlak kozen Artis, Burgers' Zoo, Wildlands Adventure Zoo Emmen, DierenPark Amersfoort, Apenheul en Ouwehands Dierenpark eerder al voor strengere rookregels.
Grote veranderingen in Safaripark Beekse Bergen: de hoofdontwerper aan het woord
18-05-2023, 10.26 uur
Harde explosie bij Disneyland Paris: achtergelaten bagage opgeblazen
27-08-2026, 09.45 uur
Tips van de redactie
Efteling onthult openingsdatum, nieuwe ontwerpen en meer details over themawereld Raveleijn
Walibi Holland vervangt twee scare zones bij Halloween Fright Nights: dit komt ervoor terug
Populaire show Mickey and the Magician niet te zien tijdens jubileumjaar Disneyland Paris













