Kinderen kunnen messen winnen op kermis in Zaandam: politie grijpt in
12-09-2021, 19.38 uur
Op de kermis van Zaandam heeft de politie zaterdagavond meerdere messen in beslag genomen. Die waren te winnen bij verschillende kermisspellen. Burgemeester Jan Hamming (PvdA) van de gemeente Zaanstad wil niet dat wapens gezien worden als prijzen, zeker niet voor kinderen.
"De kermis is een plek voor plezier", meldt hij op zijn Facebook-pagina. "Helaas is de kermis ook een plek waar je wapens of nepwapens kan winnen. Ik vind dat we dat met elkaar niet moeten willen."
De politie heeft ingegrepen. Alle aangetroffen messen zijn in beslag genomen. Volgens Hamming stelden de exploitanten zich welwillend op. "Vanaf nu geen wapens of nepwapens meer op de kermis in Zaanstad. Maar wat mij betreft gebeurt dit overal in Nederland."
Drempel
Een principekwestie, zo legt de burgemeester uit. "We moeten het niet normaal vinden om wapens te kunnen winnen bij spellen voor kinderen. Of dit nu echte messen zijn of namaakvuurwapens. Wapens moeten de stad uit en we moeten de drempel voor onze jeugd verhogen, niet verlagen."
Gigantische mechanische penis zorgt voor ophef op de kermis: attractie stilgelegd
04-09-2026, 12.10 uur
Grootste mobiele funhouse ter wereld duikt op in België na conflict
03-09-2026, 09.32 uur
Politie leidt Syrische jongeren weg na confrontatie op kermis in Den Bosch
28-08-2026, 12.52 uur
Amerikaans pretpark onthult nieuw achtbaantype dat in 2029 naar de Efteling komt
10-09-2026, 18.34 uur
Tips van de redactie
Efteling-bezoeker krijgt toestemming om papegaai mee te nemen in attracties: verontwaardiging op social media
Efteling-project en geheime attractieplannen: veel grote aankondigingen op pretparkbeurs Londen
Efteling neemt afscheid van historisch gebouw: Café De Efteling verdwijnt













