Miniatuurpretpark breekt bizar wereldrecord met modeltrein
06-04-2021, 09.13 uur
VIDEO Miniatur Wunderland Hamburg in Duitsland heeft een bizar wereldrecord te pakken. Medewerkers van de miniatuurwereld ontwikkelden een enorm modelspoor met een treintje dat tegen glazen tikt. Doordat de glazen gevuld zijn met verschillende hoeveelheden water, klinkt tijdens het rijden een muzieknoot.
Zo ontstond de langste melodie ooit gespeeld door een modeltrein, bestaand uit 2840 noten. De prestatie is officieel geregistreerd als een Guinness World Record. Een YouTube-video toont het eindresultaat en de making-of.
De makers kozen voor twintig klassieke melodieën van componisten als Mozart, Beethoven, Bach en Vivaldi. Er was een treinbaan voor nodig met een lengte van maar liefst 211 meter. Eén ronde duurt zes minuten.
Kerstlied
De werknemers van Miniatur Wunderland Hamburg vervelen zich niet tijdens de lockdown. In december kwam al een filmpje naar buiten waarop te zien is dat een modelvliegtuig kerstlied Jingle Bells speelt, met behulp van flessen water.
Duitse attractie wordt gratis voor mensen die entree niet kunnen betalen
05-01-2026, 12.46 uur
Duitse miniatuurwereld ontruimd vanwege traangasaanval: duizend bezoekers op straat
12-04-2025, 20.34 uur
Miniatuurattractie maakt statement: Donald Trump vernietigt de wereld
12-03-2025, 21.28 uur
Nieuwe Efteling-attractie zit in elkaar: eerste testritten komen dichterbij
02-10-2026, 21.04 uur
Tips van de redactie
Michelinsterren weer uitgereikt: chic restaurant Efteling Grand Hotel valt niet in de prijzen
Video: Walibi laat Eddie de Clown dit jaar al overdag optreden in nieuwe Daytime Show
Efteling-fan maakt gedetailleerd Vogel Rok-beeld: 30 euro aan materiaal, 120 uur printen













