Dierenpark Wildlands Emmen krijgt uitstel van betaling
01-05-2020, 16.38 uur
Wildlands Adventure Zoo Emmen hoeft voorlopig geen huur te betalen aan de gemeente. Directeur Erik van Engelen had eind maart uitstel van betaling aangevraagd, omdat er vanwege de uitbraak van het coronavirus geen inkomsten meer zijn. Aan dat verzoek heeft de gemeente Emmen gehoor gegeven.
Tot en met juni hoeft er niet betaald te worden voor het entreegebouw en speelparadijs Animazia, dat het dierenpark huurt van de gemeente. Hetzelfde geldt voor het grote Atlas Theater. Ook de gemeentelijke heffingen worden de komende tijd geschrapt. In totaal gaat het om een bedrag van ruim 2 miljoen euro.
Ook met enkele grote leveranciers zijn afspraken gemaakt over het opschorten van betalingen. De maatregel moet Wildlands, dat al jaren kampt met miljoenenverliezen en forse schulden, wat meer financiële ademruimte geven.
Omzet
Het is de bedoeling om de uitgestelde betalingen later in te halen. Wanneer dat kan, is afhankelijk van hoelang de dierentuin nog dicht moet blijven. Door de sluiting loopt men miljoenen euro's aan omzet mis. Toch ziet Van Engelen het niet zitten om het publiek om donaties te vragen, zoals onder andere Artis heeft gedaan. "Ik ben daar terughoudend in, ik vind dat gevoelig liggen als je al met publiek geld geleend hebt", vertelde hij aan radiozender BNR.
De directeur sprak begin dit jaar nog de verwachting uit dat Wildlands in 2021 winst zou gaan maken, na jaren van financiële problemen. Of dat voornemen door de coronacrisis overboord gegooid kan worden, zal later moeten blijken.
Wildlands onthult eerste bewoners van nieuw roofdierengebied: gevlekte hyena's
25-09-2026, 17.30 uur
Roofdieren mogen elkaars verblijf ontdekken: Wildlands begint bouw nieuw gebied
17-09-2026, 11.28 uur
Wildlands Emmen: struisvogels maken na jaren comeback op de savanne
11-09-2026, 18.01 uur
Dierenpark Wildlands laat bezoekers tussen ernstig bedreigde mantelaapjes lopen
10-09-2026, 13.20 uur
Nieuwe Efteling-attractie zit in elkaar: eerste testritten komen dichterbij
02-10-2026, 21.04 uur
Tips van de redactie
Pretparkgigant sluit bekende toeristische attractie: Berlin Dungeon verdwijnt na dertien jaar
Rechter zet streep door dwangsommen Dolfinarium: bewijs bestond uit geknipte filmpjes
Efteling trekt stekker uit grote jubileumshow: kaartjes waren al te koop













