Eerste ontwerp voor Tony's Chocolonely-achtbaan in Zaandam
17-04-2020, 22.18 uur
Plannen voor een heuse Tony's Chocolonely-achtbaan worden steeds concreter. Het Nederlandse chocolademerk wil in Zaandam een nieuw hoofdkantoor bouwen, met als belangrijkste blikvanger een échte rollercoaster. Als de gemeenteraad het plan ziet zitten, kan de bouwvergunning aangevraagd worden.
Bij het bestaande Pakhuis De Vrede, gelegen aan het Noordzeekanaal, moet een enorme chocoladefabriek verschijnen. Verder huisvest Tony's Chocolonely er kantoren, een restaurant, congresfaciliteiten en filmzalen. Maar het absolute klapstuk moet de achtbaan worden.
Die wordt onderdeel van een felrood paviljoen, blijkt uit een schets van architectenbureau SeARCH. Bezoekers moeten er op speelse wijze kennismaken met de wereld van chocolade. Aan wat voor type achtbaan de initiatiefnemers denken, is nog niet duidelijk. Het ontwerp toont één looping.
Circus
Over ongeveer drie jaar moet het zogeheten Tony's Chocolonely Chocolate Circus af zijn. Er wordt al jaren over het concept gesproken. In 2016 zei directeur Henk Jan Beltman nog stellig: "Over drie jaar gaat die fabriek open."

Definitief geen Tony's Chocolonely-achtbaan in Zaandam
02-12-2021, 23.59 uur
Tony's Chocolonely: chocoladefabriek met achtbaan komt er voorlopig niet
14-06-2020, 12.50 uur
Buurtbewoners keren zich tegen plan voor chocoladefabriek met achtbaan
27-05-2020, 20.14 uur
Tony's Chocolonely bouwt chocoladepretpark met achtbaan
29-11-2018, 19.49 uur
Nieuwe Efteling-attractie zit in elkaar: eerste testritten komen dichterbij
02-10-2026, 21.04 uur
Tips van de redactie
Efteling trekt stekker uit grote jubileumshow: kaartjes waren al te koop
Video: Walibi opent nieuwe scare zone geïnspireerd op klassieke Amerikaanse slasherfilms
Gratis spookhuis, hooibalendoolhof en maismysterie: dit zijn de kindvriendelijke Halloween Days in Toverland












