Duinrell ruziet met gemeente Wassenaar
08-09-2017, 13.55 uur
Attractiepark Duinrell ligt overhoop met de gemeente Wassenaar. Inmiddels zijn de gemoederen zelfs zo hoog opgelopen dat het pretpark naar de Raad van State is gestapt. Aanleiding van het conflict is een meningsverschil over enkele historische gebouwen in het park.
De gemeente besloot vorig jaar om de regels over cultureel erfgoed aan te passen. Dat heeft betrekking op het Duinhostel, de evenementenlocatie Oranjerie, een kantoor en een boerderij in het park. Duinrell is bang dat er problemen ontstaan als men de vier panden in de toekomst wil aanpassen of uitbreiden.
In dat geval gaat een welstandscommissie zich ermee bemoeien. "Het gaat maar om een klein puntje van ons park, maar het kan grote gevolgen hebben als we willen veranderen", vertelt directeur Philip van Zuylen van Nijevelt aan De Telegraaf.
"Als een welstandscommissie een oordeel geeft over plannen dan is het bindend en kunnen we niks meer." De gemeente wil niet reageren.
Duinrell lanceert nieuw AI-themalied: publiek blijft opvallend stil
02-10-2026, 19.29 uur
Restaurant in Wassenaar geeft Duinrell de schuld van faillissement
13-09-2026, 13.44 uur
Duinrell doopt Tikibad om tot Paqualand, speciaal voor youtubers
08-09-2026, 20.07 uur
Taakstraf voor ex-horecamanager Duinrell na aanranding met ijsje
28-08-2026, 14.07 uur
Nieuwsbrief
Vader schrikt van 1520 euro voor nachtje Efteling: 'Dit is niet netjes zakendoen'
03-10-2026, 17.30 uur
Tips van de redactie
Video onthult waarom wildwaterbaan van 14 miljoen euro bleef vastlopen
Nieuwe attracties in Europa-Park: reuzenschommel boven het water en toren die bezoekers zelf bedienen
Walibi Holland geeft Eddie de Clown een gestoorde fan cadeau voor zijn twintigjarig jubileum













