Weer een nieuwe thrillride op de Nederlandse kermis: dit is de Xtreme Spinner 2
20-08-2026, 13.05 uur
Beeld: MG Coasters, StoppelRide
FOTO'S Xtreme Spinner 2 is de naam van een forse nieuwe thrillride op de Nederlandse kermis. De attractie ging gisteren in première tijdens de Pompdagen, een evenement in het Overijsselse Heino. Het gaat om een zogeheten street fighter revolution van de families Nada en Seggers.
Een arm met hangende gondels slingert zestien passagiers tot 21 meter hoogte de lucht in. Daarbij draaien ze volledig rond, over de kop. Kermisbondvoorzitter Atze J. Lubach-Koers verrichtte de officiële openingshandeling samen met onder anderen de exploitanten en de burgemeester.
Voorafgaand aan het doorknippen van het lint stond Lubach-Koers stil bij het grote aantal nieuwe attracties dat dit jaar op Nederlandse kermissen verschijnt. "Daar zijn wij als kermisbond en als collega's onderling ongelooflijk trots op", zei hij.
Oss
De nieuwe machine, met vier gondels voor vier personen, is gebouwd door de Italiaanse fabrikant Technical Park. Opvallend genoeg is het al de tweede nieuwe Nederlandse attractie van dit model in een paar dagen tijd. Op de kermis in Oss beleefde onlangs de vrijwel identieke Sky Screamer van exploitant Johannes Bosma zijn debuut.
Xtreme Spinner 2 valt op door de oranje, witte en donkergrijze kleurstelling. De komst van de attractie liep enkele weken vertraging op, aldus Lubach-Koers. Wie een ritje wil maken, kan nog tot en met zondag 23 augustus terecht op de kermis in Heino.





Gigantische mechanische penis zorgt voor ophef op de kermis: attractie stilgelegd
04-09-2026, 12.10 uur
Grootste mobiele funhouse ter wereld duikt op in België na conflict
03-09-2026, 09.32 uur
Politie leidt Syrische jongeren weg na confrontatie op kermis in Den Bosch
28-08-2026, 12.52 uur
Tips van de redactie
Bouw van nieuwe Efteling-attractie Ravenring is nu écht begonnen: eerste onderdelen op hun plek gehesen
Plopsa verliest ontwerper van het eerste uur: creatief directeur vertrekt na ruim 25 jaar
Efteling voor het eerst met eigen stand aanwezig op beurs voor Efteling-fans













