Het gaat eindelijk gebeuren: Toverland vraagt vergunning aan voor bouw van eigen vakantiepark
Vandaag, 10.25 uur

De kogel is door de kerk: Toverland wil binnenkort starten met de bouw van een eigen vakantiepark. Na jaren van voorbereidingen achter de schermen heeft het Limburgse attractiepark deze maand officieel de benodigde omgevingsvergunning aangevraagd.
Die is bedoeld voor "het realiseren van een verblijfsresort en parkeerterrein", zoals de officiële beschrijving luidt. Een woordvoerster bevestigt dat de vergunningsaanvraag draait om het ontwikkelen van een langverwacht verblijfsresort, waar bezoekers kunnen blijven slapen.
Sinds 2020 tuigt Toverland in de zomermaanden het Pop-Up Summer Camp op: een tijdelijke camping op een voormalige parkeerplaats. Het nieuwe resort komt op dezelfde plek, in de buurt van houten achtbaan Troy. De voorlichtster kan nog geen naam noemen, maar in eerdere documenten werd de werktitel Ithaka Resort gebruikt.
Kletterparcours
Dat is een verwijzing naar parkdeel Ithaka, de Griekse themawereld waar onder meer Troy staat. Ontwerpen en technische tekeningen ontbreken nog. Op een bijbehorend kaartje is wel te zien waar het resort precies komt te liggen: het terrein van het Pop-Up Summer Camp, plus het bestaande Kletterparcours. De klimattractie wordt bij het vakantiepark getrokken.
In eerdere plannen was sprake van zestig vrijstaande hotelkamers, aangevuld met honderd tenten en veertig standplaatsen voor tenten en campers. Het is niet duidelijk of die indicatieve aantallen nog actueel zijn. Toverland komt naar eigen zeggen op een later moment met alle informatie naar buiten.
Maison de la Magie
De vergunning omvat ook de komst van een extra parkeerterrein. Het gaat om een volledig nieuwe parkeerplaats gelegen aan de Schorfvenweg, schuin tegenover de huidige hoofdparking. De Schorfvenweg is de straat waar halloweenspookhuis Maison de la Magie aan ligt.
De realisatie van het vakantiepark liep meermaals vertraging op. In 2022 zei een woordvoerder nog dat het de bedoeling was om het resort in 2024 te openen. Dat is niet gelukt, onder meer doordat de bouw van een duur kantorencomplex voorrang kreeg. Het Toverland-management wordt voor het project bijgestaan door voormalig Efteling-manager Coen Schelfhorst.