Welkom!
Je maakt helaas gebruik van software die onze advertenties blokkeert.
Dankzij reclamebanners kan onze website blijven bestaan.
Help Looopings door je advertentieblocker op dit domein uit te schakelen.
De site is dan weer zichtbaar. Bedankt!
Disneyland Paris

Disneyland Paris laat youtuber meekijken in werkplaats voor animatronics

Vandaag, 14.18 uur

VIDEO Disneyland Paris opent deuren die normaal gesproken gesloten blijven. Een bekende Franse youtuber kreeg de kans om een kijkje te nemen in de animatronicwerkplaats van de Franse Disney-parken. Daar ontdekte hij figuren uit Phantom Manor, Pirates of the Caribbean, Star Tours en Big Thunder Mountain.

De personages gaan naar de werkplaats als ze een onderhoudsbeurt nodig hebben. In de video is onder meer te zien hoe een geit met de naam Billy is opgeknapt. Het gaat om een animatronic die normaal gesproken te vinden is bij Big Thunder Mountain.

Later wordt ook een hond uit Pirates of the Caribbean getoond. Eén van de hoogtepunten is het mechanische skelet van Pickwick, een figuur die normaal gesproken op een kroonluchter in spookhuis Phantom Manor staat. Ook het geraamte van Star Tours-robot C-3PO komt voorbij.

RFID-chip
Het vernieuwen van de figuren gebeurt op basis van oude documenten uit het openingsjaar, waarin minutieus beschreven staat hoe een personage eruit moet zien. Kledingstukken van animatronics zijn tegenwoordig voorzien van een RFID-chip, zodat na het scannen direct alle info over een kostuum verschijnt.

Verder legt men het verschil uit tussen pneumatische bewegingen en hydraulische bewegingen. De beelden verschenen op het YouTube-kanaal van de bekende tech-influencer Johan Lelièvre, die ruim 2,6 miljoen abonnees heeft.



Sven uit Frozen
De Fransman mocht niet alles laten zien: verschillende delen zijn geblurd. Wie goed oplet, kan in de achtergrond wel rendier Sven uit Frozen zien staan. De enorme bewegende pop is bedoeld voor de Frozen-darkride die volgend jaar opengaat.

Na het bezoeken van de werkplaats kijkt Lelièvre ook mee met medewerkers van het kledingatelier tijdens een controleronde in Pirates of the Caribbean, vóór openingstijd. De dames letten daarbij op mogelijke slijtage en olie die op de kledingstukken gelekt kan zijn.

Tower of Terror
Uiteindelijk interviewt de videomaker iemand op het balkon van The Twilight Zone Tower of Terror, waar hij uitkijkt over de uitbreiding van het Walt Disney Studios Park. Op YouTube is de ruim zestien minuten durende reportage te bekijken met ondertiteling.



Meer Disneyland Paris
Looopings op InstagramLooopings op Instagram
Looopings op FacebookLooopings op Facebook
Looopings verscheen eerder bij o.a.:
NOS NU.nl RTL Nieuws AD De Telegraaf de Volkskrant NRC Handelsblad EenVandaag Hart van Nederland Editie NL ANP NPO Radio 1 NPO Radio 2 NPO 3FM VPRO Gids BNR Nieuwsradio Tweakers Radio 538 Radio 10 Omroep Brabant L1 Nieuws Omroep Flevoland Omroep West Omroep Gelderland RTV Oost RTV Drenthe Dagblad van het Noorden De Limburger de Gelderlander de Stentor Tubantia BD ED BN DeStem Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad De Morgen Gazet van Antwerpen Het Belang van Limburg Sudinfo.be