Foto's: dit is de nieuwe baan van de Python in de Efteling
07-11-2017, 21.08 uur
FOTO'S De Python in de Efteling wordt binnenkort gesloopt en helemaal opnieuw opgebouwd. Het Belgische staalconstructiebedrijf CSM is druk bezig met het fabriceren van de nieuwe baandelen. Een deel van de nieuwe rollercoaster is al af, blijkt uit beelden van de regionale zender TVL.
Bij CSM in Hamont-Achel - op ongeveer een uur rijden van de Efteling - worden 47 stukken achtbaan en 57 steunpilaren geproduceerd. Het project is goed voor maar liefst 25.000 werkuren. Uiteindelijk gaan de onderdelen op transport richting Kaatsheuvel, waar ze in elkaar worden gezet.
Alleen het gedeelte vanaf de remmen tot de eerste afdaling blijft overeind staan. De sloop van de huidige Python begint op maandag 8 januari 2018. Eind maart moet de nieuwe versie af zijn.
De nieuwe Python wordt een exacte replica. Het pretpark heeft er bewust voor gekozen om het baanverloop niet aan te passen. "De Python is een attractie die iedereen kent en die mensen willen doorgeven aan het nageslacht", zegt Efteling-ingenieur Joost Schetters. "Iedereen heeft er een verhaal bij. Dat wil de Efteling heel graag in stand houden."








Efteling zet Piraña-vis op voetstuk: nieuw souvenir
Gisteren, 16.57 uur
Jongen valt uit rijdende Efteling-trein: incident loopt met een sisser af
Gisteren, 13.43 uur
Nieuw souvenir: Efteling zet monsterkat uit Danse Macabre op een stokje
26-08-2026, 15.32 uur
Alle 140 kamers in één keer weg: bedrijf huurt Efteling Grand Hotel volledig af
19-08-2026, 22.21 uur
Tips van de redactie
Bouwplannen onthullen geheimen van nieuwe Walibi-achtbaan: negentien elementen en drie treinen
Horroricoon Jason uit Friday the 13th krijgt eigen spookhuis in Movie Park Germany
Harde explosie bij Disneyland Paris: achtergelaten bagage opgeblazen













