Pretpark vreest voor extra belasting
22-10-2017, 15.14 uur
Het Noord-Hollandse pretpark Speelpark Oud Valkeveen maakt zich grote zorgen. De gemeente Naarden, waar het familiepark ligt, wil een zogeheten 'vermakelijkheidsretributie' introduceren. Het park zou jaarlijks ruim 100.000 euro extra moeten betalen.
Het management vreest dat de entreeprijs van 10,50 euro per persoon dan omhoog moet gaan. Oud Valkeveen laat het er niet bij zitten en komt in actie. Een Facebook-petitie heeft al bijna 1300 likes. "Is Speelpark Oud Valkeveen de melkkoe van de gemeente?", staat op de pagina.
Volgens de gemeente is de extra belasting bedoeld voor zaken als wegenonderhoud, het opruimen van zwerfafval, bewegwijzering en promotie. Het pretpark vindt juist dat de gemeente te weinig doet om te helpen.
Pretpark verliest rechtszaak tegen gemeente: geen rectificatie nodig
17-03-2026, 16.50 uur
Pretpark Oud Valkeveen gaat open in aangepaste vorm: tickets voor slechts 5 euro
28-02-2026, 10.29 uur
Pretparkeigenaar sleept gemeente voor rechter na uitspraken burgemeester
23-02-2026, 23.59 uur
Alle 140 kamers in één keer weg: bedrijf huurt Efteling Grand Hotel volledig af
19-08-2026, 22.21 uur
Tips van de redactie
RollerCoaster Tycoon krijgt weer een kans: nieuwe game verschijnt komende winter
Niet één, maar drie nieuwe pretparken bij Parijs: investering van 6 miljard euro
Efteling-directeur vreest dat de Efteling 'wegzakt' zonder nieuwe natuurvergunning: 'Ja, dan hebben we een probleem'













