Nieuwe wing coaster Toverland gaat drie keer over de kop
07-05-2017, 16.38 uur
De spectaculaire wing coaster die Toverland volgend jaar opent, gaat drie keer over de kop. Dat bevestigen ingewijden aan Looopings. Eerder werd al duidelijk dat de achtbaan ongeveer veertig meter hoog wordt.
Een wing coaster is een achtbaan met karretjes naast de rails. Er staan al vergelijkbare banen in Gardaland (Italië, 2011), Thorpe Park (Groot-Brittannië, 2012) en Heide-Park (Duitsland, 2014). De variant in Italië gaat eveneens drie keer over de kop. De andere twee hebben vijf inversies.
Toverland heeft de komst van de wing coaster afgelopen week eindelijk bevestigd. De achtbaan wordt geleverd door het Zwitserse bedrijf Bolliger & Mabillard, bekend van Baron 1898 in de Efteling, Black Mamba in Phantasialand en Silver Star in Europa-Park.
Volgend jaar opent ook een boottochtje voor families. Beide attracties komen in een nieuw themagebied te staan.
Foto's: Toverland zet watergordijn vol aan, niemand blijft droog bij 35 graden
13-08-2026, 17.30 uur
Alle 140 kamers in één keer weg: bedrijf huurt Efteling Grand Hotel volledig af
19-08-2026, 22.21 uur
Tips van de redactie
Wildlands Emmen werkt aan overnachtingen tussen de dieren én groot nieuw roofdierengebied
Nederlandse RollerCoaster Tycoon-expert kraakt nieuwe versie af: 'Verschrikkelijke geldklopperij'
Europa-Park neemt weer een klassieker onder handen: oude darkride krijgt komende winter een make-over













