Vijf gewonden in kinderpretpark Zuid-Holland
04-03-2017, 12.58 uur
Een moeder en vier kinderen zijn vrijdagavond gewond geraakt in het overdekte kinderpretpark Ballorig in Gouda. De slachtoffers zakten door de loopplaat van een speeltoestel heen, waardoor ze een val van zo'n twee meter maakten.
"Ik heb dit nog nooit meegemaakt", vertelt eigenaar Arend Roest aan Omroep West. Hij zegt niet te weten hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren, omdat de toestellen regelmatig gecontroleerd worden. "Dat ik me rot voel, is een understatement."
Roest beweert dat ook de fabrikant voor een raadsel staat. "Er is geen reden om aan te nemen dat het bij ons niet veilig is, daarom waren we ook zo verbaasd toen het gebeurde. We hebben direct de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit gebeld en nu komt er nader onderzoek."
De moeder van één van de slachtoffers laat op de Facebook-pagina van Ballorig weten dat ze "nog soort van geluk" heeft gehad. "Erg blij dat er niemand onder die plaat liep. Mijn zoon heeft een gebroken arm, mijn neefje een gebroken enkel en nichtje met vriendin beiden een gekneusde voet."
Uit controles van de inspectiedienst bleek eerder dit jaar dat 90 procent van de overdekte kinderpretparken niet aan de veiligheidseisen voldoet. Ook veel Ballorig-locaties kampten met problemen, al kwam de vestiging in Gouda niet in die lijst voor.
Duitse pretparken in zwaar weer door zon: tot 20 procent minder bezoekers
26-08-2026, 07.43 uur
Staatssecretaris wil minder onnodige regeltjes voor Nederlandse dierentuinen
25-08-2026, 10.42 uur
Comeback in zicht voor klassieke pretparkattractie van 121 jaar oud
28-08-2026, 20.45 uur
Tips van de redactie
Efteling onthult openingsdatum, nieuwe ontwerpen en meer details over themawereld Raveleijn
Walibi Holland vervangt twee scare zones bij Halloween Fright Nights: dit komt ervoor terug
Populaire show Mickey and the Magician niet te zien tijdens jubileumjaar Disneyland Paris












