Efteling haalt sierlijke lantaarnpalen weg
23-02-2017, 18.20 uur
Beeld: Lisa van der Drift
FOTO'S De Efteling heeft een groot aantal lantaarnpalen op de Pardoes Promenade weggehaald. Veel van de zogeheten Wonderwachters - opvallende bronskleurige lampen met zes lichtbollen - zijn plotseling verdwenen.
De lantaarnpalen worden vernieuwd in de aanloop naar de opening van de nieuwe attractie Symbolica, gelegen aan het eind van de laan. Om het gebrek aan verlichting op te vangen, wordt de Pardoes Promenade binnenkort voorzien van tijdelijke lichtsnoeren aan palen.
Een Wonderwachter bestaat uit diverse opgestapelde sierlijke kegelvormen, met ongeveer in het midden een planeet. Daarboven bevinden zich de lichtbollen, onder een zwierig puntdak. De lantaarns werden ontworpen door wijlen Efteling-ontwerper Henny Knoet, ook de bedenker van mascotte Pardoes.


Efteling zet Piraña-vis op voetstuk: nieuw souvenir
28-08-2026, 16.57 uur
Jongen valt uit rijdende Efteling-trein: incident loopt met een sisser af
28-08-2026, 13.43 uur
Nieuw souvenir: Efteling zet monsterkat uit Danse Macabre op een stokje
26-08-2026, 15.32 uur
Alle 140 kamers in één keer weg: bedrijf huurt Efteling Grand Hotel volledig af
19-08-2026, 22.21 uur
Tips van de redactie
Nederlandse RollerCoaster Tycoon-expert kraakt nieuwe versie af: 'Verschrikkelijke geldklopperij'
Europa-Park neemt weer een klassieker onder handen: oude darkride krijgt komende winter een make-over
Bouwplannen onthullen geheimen van nieuwe Walibi-achtbaan: negentien elementen en drie treinen













