Limburgs mega-attractiepark bedenkt achtergrondverhaal met mascottes
12-11-2016, 19.19 uur
FOTO'S Het gigantische nieuwe pretpark Nature Wonder World, dat in Zuid-Limburg moet komen te liggen, krijgt een achtergrondverhaal met zelfbedachte mascottes. Bezoekers maken in het attractiepark kennis met de personages Luc van Noort, zijn huisdier Mia - een rolstaartbeer - en zijn tante Zoë.
Het is de bedoeling om in Nature Wonder World in Brunssum drie wereldwonderen na te bouwen: de Grand Canyon, de vulkaan Paricutín en de Victoriawatervallen. In elk themagebied komen ongeveer tien verschillende attracties te staan. Het project kost naar schatting 727 miljoen euro.
Volgens de verhaallijn is het jongetje Luc een afstammeling van de Nederlandse ontdekkingsreiziger Olivier van Noort (1558-1627), die als eerste Nederlander een reis rond de wereld maakte. De mascottes "beleven alle natuurwonderen in de vorm van ontdekkingsreizen", vertelt Sjaak de Zeeuw, directeur van ontwikkelingsbureau ADDVentures, in een interview met Pretparken.be.
"Hierbij wordt extra achtergrondinformatie aangeboden met historische waarde, bijvoorbeeld in de vorm van een app." Op die manier moet Nature Wonder World educatief worden. "De natuurwonderen zelf zullen natuurlijk ook toegelicht worden."
Het is nog onduidelijk of het ambitieuze project echt van de grond zal komen. Een bedrijfsplan moet eind 2017 af zijn. Het park van 85 hectare is een initiatief van miljonair Jean Gelissen, de eigenaar van het Limburgse pretpark Toverland.


Financiën voor geannuleerd megapretpark in Limburg waren nog lang niet rond
12-01-2018, 10.35 uur
Schadeclaim na annuleren van megapretpark in Limburg?
12-12-2017, 20.49 uur
Politiek boos na annuleren van megapretpark: 'Niet onze schuld'
29-11-2017, 17.48 uur
Bouw van megapretpark Nature Wonder World gaat niet door
28-11-2017, 18.43 uur
Alle 140 kamers in één keer weg: bedrijf huurt Efteling Grand Hotel volledig af
19-08-2026, 22.21 uur
Tips van de redactie
Efteling-directeur vreest dat de Efteling 'wegzakt' zonder nieuwe natuurvergunning: 'Ja, dan hebben we een probleem'
Woezel & Pip-pretpark krijgt nieuwe attracties: boomstambaan en schommelschip op komst
Nieuwe Efteling-attractie komt in beweging: eerste armen geplaatst bij testopstelling Ravenring













