'Bezoekers van Duinrell mogen niet meer gillen'
25-09-2016, 14.35 uur
Bezoekers van Duinrell moeten voortaan stil zijn als ze een ritje in de achtbaan maken. Althans, dat willen omwonenden van het attractiepark. Ze zijn naar de Raad van State gestapt omdat ze naar eigen zeggen last hebben van hard geschreeuw en gegil.
De buurtbewoners vinden dat er in het bestemmingsplan een maximum aantal decibel moet worden vastgelegd voor geluid dat bezoekers mogen produceren. Morgen zit buurtvereniging 'Dorpskern Duinrell' daarvoor bij de hoogste bestuursrechter van het land, weet het AD.
Het bestemmingsplan is onlangs al goedgekeurd door de gemeenteraad. De vereniging is echter bang dat Duinrell te veel mogelijkheden krijgt om uit te breiden. Dat zou ten koste gaan van het Wassenaarse woongenot.
Naast een gil-limiet pleiten de buren voor een maximum aantal bezoekers en regels over attracties die niet zichtbaar mogen zijn vanuit omliggende woningen.
Duinrell onthult plannen voor 2027: dit gaat er veranderen bij het Tikibad
21-08-2026, 20.49 uur
Klassieke Duinrell-attractie krijgt na 36 jaar een actiefoto
14-08-2026, 11.27 uur
Duinrell is na jaren overstag: roken niet meer overal toegestaan
12-08-2026, 18.59 uur
Brandgevaar: Duinrell verbiedt roken en barbecueën vanwege droogte
11-08-2026, 12.40 uur
Alle 140 kamers in één keer weg: bedrijf huurt Efteling Grand Hotel volledig af
19-08-2026, 22.21 uur
Tips van de redactie
Efteling-directeur vreest dat de Efteling 'wegzakt' zonder nieuwe natuurvergunning: 'Ja, dan hebben we een probleem'
Woezel & Pip-pretpark krijgt nieuwe attracties: boomstambaan en schommelschip op komst
Nieuwe Efteling-attractie komt in beweging: eerste armen geplaatst bij testopstelling Ravenring













