Efteling-fans gaan beroemd Anton Pieckplein nabouwen
29-08-2016, 22.40 uur
Het bekende Anton Pieckplein in de Efteling krijgt een broertje. Creatieve Efteling-fans hebben plannen om de oud-Hollandse taferelen op ware grootte na te bouwen. Het mini-Pieckplein komt in de Brabantse Mini Efteling te liggen, naar verluidt het kleinste pretpark ter wereld.
Op het plein staan straks vier Pieckse huisjes, met een Holle Bolle Gijs, een bescheiden draaimolen, een verkooppuntje en een overdekt terras. De bouwwerkzaamheden zijn al begonnen, vertelt Arjan van Heemskerk van de Mini Efteling aan Looopings. "We hopen dit medio 2017 te kunnen openen."
In de Mini Efteling, gelegen in Nieuwkuijk, hebben hobbyisten verschillende Efteling-attracties in het klein nagebouwd. Op een zolder staan miniatuurreplica's van onder meer Carnaval Festival en het Spookslot. In de achtertuin hebben onder andere Ezeltje Strek Je, de Rode Schoentjes en Kleine Boodschap een plek gekregen.
Bijzonder is dat het Anton Pieckplein in de Efteling ontworpen werd door Michel den Dulk. Hij begon zijn carrière als vrijwilliger bij de Mini Efteling. Na enkele jaren bij de Efteling en Europa-Park (Duitsland) werkt hij nu als ontwerper bij Walt Disney Imagineering in Amerika.
Video: carnavalsartiest opent vernieuwd Spookslot in Mini Efteling
20-05-2026, 12.19 uur
Griezelen op zolder: Mini Efteling organiseert fanavond met vernieuwd Spookslot
08-04-2026, 11.17 uur
Efteling-watershow in de achtertuin: fans bouwen Mini Aquanura
24-05-2025, 22.06 uur
Alle 140 kamers in één keer weg: bedrijf huurt Efteling Grand Hotel volledig af
19-08-2026, 22.21 uur
Tips van de redactie
Disneyland Paris veroordeeld na dodelijk ongeluk in attractie: honderdduizenden euro's boete
RollerCoaster Tycoon krijgt weer een kans: nieuwe game verschijnt komende winter
Youtubers gooien 1000 euro in coin pushers op de kermis: dit winnen ze













