Bouw van reuzenrad op Scheveningse Pier gestart
14-06-2016, 13.24 uur
De bouw van een tientallen meters hoog reuzenrad op de Pier in Scheveningen is vandaag begonnen. Het rad bestaat uit 36 grote gondels met airconditioning en verwarming. Passagiers kunnen ongeveer een kwartier blijven zitten.
De bouwvergunning is inmiddels helemaal rond. Vanochtend werd gestart met heiwerkzaamheden. Half juli moet de attractie opengaan. De initiatiefnemers spreken over "het eerste rad van Europa dat gebouwd is boven zee".
"Het is wel een uitdaging", vertelt ondernemer Perry Oerlemans aan Omroep West. "Je bouwt een eiland in een eiland, dus vooral de voorbereiding heeft wel een tijdje geduurd. Zeker met de windbelasting, vanwege de ligging aan zee, krijg je stevige veiligheidsnormen."
Pier van Scheveningen dreigt te verdwijnen
24-02-2022, 09.58 uur
Johan Vlemmix na 58 uur in reuzenrad: 'Opbrengst valt tegen'
08-04-2017, 09.00 uur
Johan Vlemmix gaat 58 uur in een reuzenrad wonen
25-03-2017, 14.08 uur
Harde explosie bij Disneyland Paris: achtergelaten bagage opgeblazen
27-08-2026, 09.45 uur
Tips van de redactie
Populaire show Mickey and the Magician niet te zien tijdens jubileumjaar Disneyland Paris
Grote onderhoudsbeurt in het Sprookjesbos: Efteling-fakir komende maanden aan de grond
Feest en tranen bij laatste zomershows Efteling: Big Bad Wolf Band heeft nog een verrassing in petto













