Looopings

Welkom!

Je maakt helaas gebruik van software die onze advertenties blokkeert. Dankzij reclamebanners kan onze website blijven bestaan.

Help Looopings door je advertentieblocker op dit domein uit te schakelen.

De site is dan weer zichtbaar. Bedankt!

Nieuws

Nooit meer aapjes kijken? 'Over veertig jaar zijn er geen dierentuinen meer'

Het zou goed kunnen dat dierentuinen op den duur gaan verdwijnen. Dat denkt recreatie-expert Hans van Leeuwen. Over enkele tientallen jaren zijn de dieren waarschijnlijk uit de parken verdwenen, vertelt hij in gesprek met Looopings.

"Kijk maar naar de ontwikkelingen van de afgelopen jaren", aldus Van Leeuwen. "We willen geen dieren meer zien in kleine kooitjes. Wilde dieren zijn al uit het circus verdwenen. En er komt steeds meer kritiek op dierenshows zoals in het Dolfinarium."

De deskundige, die zijn eigen adviesbureau heeft, vermoedt dat bezoekers over een jaar of veertig alleen nog beesten willen zien in een natuurreservaat in plaats van in een themapark. "Dat is de ultieme beleving." Dierentuinen kunnen dan de deuren wel sluiten.

En kinderen die met hun eigen ogen een olifant of een giraf willen zien? Van Leeuwen ziet daar een rol weggelegd voor virtual reality. "Voor nieuwe generaties voelt dat hetzelfde als iets in het echt bekijken. En voor échte gorilla's moeten we dan naar Oeganda." 

Meer nieuws
Populair

Tips van de redactie

Looopings op InstagramLooopings op Instagram
Looopings verscheen eerder bij o.a.:
NOS NU.nl RTL Nieuws AD De Telegraaf de Volkskrant NRC Handelsblad Trouw EenVandaag Hart van Nederland Shownieuws Editie NL Het Financieele Dagblad ANP NPO Radio 1 NPO Radio 2 NPO 3FM VPRO Gids BNR Nieuwsradio Quote Tweakers Radio 538 Radio 10 Omroep Brabant NH Nieuws Omroep Gelderland RTV Oost Omroep West RTV Utrecht L1 Nieuws Omroep Zeeland Omroep Flevoland RTV Drenthe Dagblad van het Noorden Noordhollands Dagblad De Limburger de Gelderlander de Stentor Tubantia BD ED BN DeStem PZC VRT NWS Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad De Standaard De Morgen Gazet van Antwerpen Het Belang van Limburg RTBF RTL info Sudinfo