Nieuwe attractie combineert thrillride met 360 graden-bioscoop
18-10-2015, 16.17 uur
VIDEO We kunnen binnenkort plaatsnemen in een hypermoderne simulator. Een attractiebouwer uit Zwitserland heeft een nieuw soort attractie ontwikkeld. Het zogeheten 'dome ride theater' van fabrikant Intamin combineert een thrillride met een 360 graden-bioscoop.
Passagiers zitten in een ring onder een enorme koepelconstructie. Tijdens de rit wordt boven, onder, voor en achter de toeschouwers een film geprojecteerd met behulp van maar liefst 26 projectoren. Het platform waarop de bezoekers zitten, kan zowel draaien als kantelen.
Twee exemplaren van de attractie zijn onlangs geopend in Azië. Het gaat waarschijnlijk niet lang meer duren voor ook Europese pretparken de nieuwigheid ontdekken, vertelt Intamin-directielid Sascha Czibulka aan Looopings.

Nieuwe afbeelding onthult achtbaantechniek voor mysterieuze Efteling-attractie
23-08-2026, 12.28 uur
Oprichter en eigenaar van bekende attractiebouwer overleden bij vliegtuigongeluk
06-06-2026, 11.17 uur
Bedrijf gelieerd aan attractiebouwer KMG is failliet: KMG International
04-06-2026, 09.47 uur
Alle 140 kamers in één keer weg: bedrijf huurt Efteling Grand Hotel volledig af
19-08-2026, 22.21 uur
Tips van de redactie
Wildlands Emmen werkt aan overnachtingen tussen de dieren én groot nieuw roofdierengebied
Nederlandse RollerCoaster Tycoon-expert kraakt nieuwe versie af: 'Verschrikkelijke geldklopperij'
Europa-Park neemt weer een klassieker onder handen: oude darkride krijgt komende winter een make-over













