Grote uitbreidingsplannen Madurodam: 'We moeten blijven vernieuwen'
10-09-2015, 13.39 uur
Madurodam wil uitgroeien tot een volwaardig pretpark. De Haagse miniatuurstad heeft grote uitbreidingsplannen om de concurrentie de baas te kunnen blijven. Volgens directeur Joris van Dijk is dat absoluut noodzakelijk.
"We moeten wel blijven vernieuwen, om ook voor de jongere generaties interessant te blijven", vertelt hij in De Telegraaf. "En dan is uitbreiding nodig." De gemeente Den Haag staat daar met "een positieve grondhouding" tegenover. De grond rondom Madurodam is eigendom van de gemeente.
De laatste grote uitbreiding van Madurodam stuitte jaren geleden op veel protesten van buurtbewoners en natuurorganisaties. Destijds moest een stuk bos tegen de vlakte. Mogelijk is dat nu weer het geval. Wel zegt directeur Van Dijk: "Het groen in de omgeving moet groen blijven."
Madurodam is nu 62.000 vierkante meter groot. De grote baas van de kleine stad kan nog niets zeggen over eventuele nieuwe attracties. Over drie maanden moet meer duidelijk worden. Deze zomer opende het Hof van Nederland, een historische beleving met speciale effecten.
Madurodam zet AI-gids in tussen de miniaturen: chatbot weet zelfs waar het toilet is
02-08-2026, 20.16 uur
Madurodam wil gezinnen van hun telefoon krijgen met ringwerpen
16-07-2026, 17.30 uur
Nieuwe bewoner voor Madurodam: André Hazes krijgt eigen miniatuurbeeld
11-07-2026, 12.38 uur
Madurodam haalt Nijntje naar het park voor zomerse middagen met meet-and-greet
06-07-2026, 18.37 uur
Nieuwe Efteling-attractie zit in elkaar: eerste testritten komen dichterbij
02-10-2026, 21.04 uur
Tips van de redactie
Michelinsterren weer uitgereikt: chic restaurant Efteling Grand Hotel valt niet in de prijzen
Video: Walibi laat Eddie de Clown dit jaar al overdag optreden in nieuwe Daytime Show
Efteling-fan maakt gedetailleerd Vogel Rok-beeld: 30 euro aan materiaal, 120 uur printen












