Asielzoekers klimmen in zeeleeuwenverblijf Blijdorp tijdens COA-uitje: hele groep weggestuurd
24-08-2026, 17.12 uur
Een bezoek aan Diergaarde Blijdorp is voor een groep van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) abrupt geëindigd. Twee minderjarige jongens klommen in het verblijf van de zeeleeuwen. Vervolgens moest het volledige gezelschap het Rotterdamse dierenpark verlaten.
Het incident vond plaats op dinsdag 18 augustus, weet het AD. Bezoekers waarschuwden de beveiliging nadat ze de jongens tussen de dieren hadden gezien. Medewerkers haalden het tweetal uit het verblijf. De minderjarigen bleven op de rotsen en kwamen niet in het water terecht.
Niemand raakte gewond. Toch was de actie volgens Blijdorp gevaarlijk voor zowel de indringers als de zeeleeuwen. De dierentuin wijst erop dat zeeleeuwen roofdieren zijn die flink kunnen uithalen bij onverwachte bewegingen. Mannetjes beschermen bovendien hun vrouwtjes.
Boete
Blijdorp schakelde na het voorval de politie in. Beide jongens kregen een boete voor baldadigheid. Ze mogen een jaar lang niet naar binnen. De rest van de COA-groep werd eveneens uit het park gezet, conform het protocol.
Blijdorp-directrice Belinde Bakker spreekt binnenkort telefonisch met de leiding van de betrokkenen, meldt een woordvoerder aan Looopings. Het COA geeft geen verdere informatie over het voorval omdat de asielzoekers in kwestie minderjarig zijn.
Blijdorp verkoopt ruim twee keer zoveel hamburgers dankzij simpel trucje
21-09-2026, 15.49 uur
Diergaarde Blijdorp zoekt nieuwe woordvoerder: salaris zorgt voor kritiek
31-08-2026, 12.17 uur
Nieuwsbrief
Dineren ín Danse Macabre: Efteling opent spookattractie voor driegangendiner
10-10-2026, 12.38 uur
Tips van de redactie
Pretparkwereld opgeschrikt door bizar ongeluk: man dood na val uit achtbaan van Zwitserse fabrikant
Zeehondenopvang Pieterburen dreigt failliet te gaan na verhuizing: tekort van 2,8 miljoen euro
Dwangsom dreigt voor Nederlandse dierentuinen die niet vernieuwen













