Efteling de mist in met nieuwe achtbaansouvenirs: technische gegevens kloppen niet
Vandaag, 18.04 uurBeeld: @Coshira_, Rick van Luijn
FOTO'S De Efteling heeft niet opgelet bij het produceren van nieuwe achtbaansouvenirs. In het attractiepark worden sinds kort twee bouwpakketten verkocht waarmee bezoekers zelf een miniatuur in elkaar kunnen zetten van de Python of Joris en de Draak. Op de verpakking worden de technische specificaties van beide attracties genoemd, maar die kloppen niet.
Beide modellen tonen exact dezelfde gegevens. Volgens de achterzijde van de doosjes zijn zowel de loopingcoaster als de houten achtbaan 29,5 meter hoog en 750 meter lang. De topsnelheid zou in beide gevallen 75 kilometer per uur bedragen.
De 29 meter hoge Python is inderdaad 750 meter lang, maar die attractie haalt tegenwoordig een theoretische topsnelheid van 85 kilometer per uur. Bij Joris en de Draak kloppen de hoogte en lengte dan weer niet: er wordt geracet met 75 kilometer per uur, maar de houten constructie is 25 meter hoog. Beide banen hebben elk een lengte van 810 meter.
NanoCoasters
Voor de zogenoemde NanoCoasters, gemaakt van buigbaar plaatmetaal, ging het sprookjespark in zee met het Amerikaanse bedrijf CoasterDynamix. De verpakkingen werden ontworpen door de Efteling zelf. Het is niet voor het eerst dit jaar dat er iemand zit te slapen bij het afleveren van souvenirs: een recent verschenen boek over Efteling-pins bevat een groot aantal blunders.




Danse Macabre blijft langer open: Efteling stelt onderhoud vijf weken uit
Gisteren, 17.31 uur
Tips van de redactie
Na gemiste deadline hangt Dolfinarium dwangsom van 20.000 euro boven het hoofd
Eerste werkzaamheden zijn begonnen: hier komt de nieuwe achtbaan van de Efteling
Lion King-schurk Scar komt als animatronic tot leven in nieuwe attractie Disneyland Paris













