Asterix en Obelix rukken verder op in Duits pretpark: souvenirwinkel ingepakt als stripboek
21-08-2026, 18.19 uur
FOTO'S De gedaantewisseling van het Duitse pretpark Belantis gaat verder. Een souvenirwinkel heeft een opvallende nieuwe gevel gekregen, volledig bedekt met uitvergrote stripplaatjes van Asterix en Obelix. Het verkooppunt is daardoor al van grote afstand te herkennen.
Op de kleurrijke panelen staan niet alleen de twee Galliërs, maar ook verschillende andere figuren uit de stripreeks. Houten palen en gespannen touwen houden de decorstukken op hun plaats. Boven de ingang hangt een rood doek met de tekst Asterix Shop.
"Onze Asterix Shop is nu ook van veraf niet meer over het hoofd te zien", meldt Belantis op social media. "We zijn dol op deze opwaardering: net een stripverhaal, maar dan uitvergroot." Het is opnieuw een zichtbare stap in de omvorming van Belantis tot een Duitse tegenhanger van Parc Astérix.
Naam
Het attractiepark bij Leipzig opende eerder dit jaar Idefix' Abenteuerland, met onder meer vier familieattracties. Eigenaar Compagnie des Alpes wil de bestemming de komende jaren volledig in het teken zetten van de striphelden. Rond 2030 moet de naam Belantis vervangen worden door Asterix Park Deutschland.


Bouw nieuwe Asterix-achtbaan officieel begonnen: Duits pretpark toont eerste ontwerp
29-06-2026, 16.42 uur
Duits pretpark opent eerste Asterix-gebied: startschot voor complete metamorfose
28-05-2026, 08.43 uur
Tips van de redactie
Gert Verhulst haalde volop kattenkwaad uit in de Efteling, achter de schermen: 'Dat was verschrikkelijk'
Nieuwe achtbaan op komst in België: 680 meter lang, 24 meter hoog en twee lanceringen in een tuktuk
Toch geen afscheid: Bobbejaanland geeft zeldzame treinattractie een nieuwe plek











