Danse Macabre toch te eng? Efteling-attractie heeft een nieuwe chicken exit
20-02-2026, 11.57 uur
FOTO'S Omdat Danse Macabre voor sommige Efteling-bezoekers net iets te griezelig kan zijn, beschikt de attractie over een speciale chicken exit: wie na het volgen van de buitenwachtrij toch niet naar binnen wil, kan het gebied verlaten via een apart paadje. Vanwege veranderingen in de omgeving moest de wandelroute gewijzigd worden.
Voorheen liepen angsthazen door het bosgebied naast de abdij, om vervolgens uit te komen bij de ingang van 4D-bioscoop Fabula. Die bevond zich op het doodlopende plein achter Danse Macabre. Nu de entree van Fabula verplaatst is, heeft de Efteling het plein afgesloten.
De chicken exit kan daar dus niet meer eindigen. Men heeft er een oplossing op gevonden: er is een pad aangelegd tussen het bosgebied bij Danse Macabre en de achterzijde van het attractiegebouw, door de oude wachtrij van Fabula. Een poort leidt tot het plein achter het Kabinet der Vermisten. Nieuwe borden wijzen bezoekers de weg.
Uitgang
Bijkomend voordeel is dat personen die kiezen voor de chicken exit nu uitkomen in het Huyverwoud, het themadeel rond Danse Macabre. Ze kunnen hun gezelschap dan direct opvangen bij de uitgang van het spookspektakel. Voorheen kwamen ze aan de achterkant van de attractie terecht en moesten ze een heel stuk omlopen.




Efteling bouwt een prieeltje op het plein voor Symbolica
Gisteren, 16.05 uur
Efteling voor het eerst met eigen stand aanwezig op beurs voor Efteling-fans
Gisteren, 12.25 uur
Efteling krijgt Halve Maen na ruim twee weken weer aan de praat
Gisteren, 12.12 uur
Tips van de redactie
Plopsa verliest ontwerper van het eerste uur: creatief directeur vertrekt na ruim 25 jaar
Amerikaans pretpark onthult nieuw achtbaantype dat in 2029 naar de Efteling komt
Gert Verhulst haalde volop kattenkwaad uit in de Efteling, achter de schermen: 'Dat was verschrikkelijk'













